sobota, lipiec 13, 2024
środa, 02 kwiecień 2014 17:27

Odrobina Francji w Alei Smaków

Warszawa Bistro w Galerii Mokotów Warszawa Bistro w Galerii Mokotów

    Przytulne bistra i malutkie kawiarenki, które kuszą witrynami na ulicach Paryża tworzą niepowtarzalny klimat tego miasta. Tam życie toczy się poza domem przy kawie, sałatce czy kawałku ciastka. Atmosferę paryskiej uliczki tworzy Bistro de la Gare – nowo otwarta restauracja w Galerii Mokotów.


Atmosfera paryskiej uliczki w sercu Warszawy? Czemu nie! Teraz to możliwe, wystarczy wstąpić do Alei Smaków w Galerii Mokotów, gdzie od połowy marca gości zaprasza Bistro de la Gare. Francuska nazwa, francuskie menu tworzone przez francuskiego szefa kuchni Anthony’ego Leli?vre tworzą przyjemne miejsce spotkań.

Warszawska restauracja jest kontynuacją pierwszego pomysłu, który został bardzo dobrze przyjęty w Krakowie. - Pierwszy lokal otworzyliśmy w Galerii Krakowskiej, która znajduje się w pobliżu dworca stąd wzięła się nazwa naszej restauracji – wyjaśnia pełnomocnik założycieli Krzysztof Setkowicz. A kuchnię francuską, jak twierdzi, sam uwielbia, szczególnie w wykonaniu mistrza Anthony”ego.

Co więc możemy znaleźć w menu? Nie brakuje tu sałatek, dań z makaronami, zup – kremów, mięsa czy ryb. A karta lunchowa zmieniana jest każdego dnia.

Przytulne wnętrze z pewnością zachęca do zjedzenia szybkiego posiłku w ciągu dnia, ale jest też naprawdę trafionym wyborem na wieczorny wypad z przyjaciółmi na kolację. A długie spotkania przy kawałku słodkiego torciku i pysznej kawie to prawdziwie francuski styl.

W Bistro jest wydzielona część kawiarniana, gdzie właściciel serwuje słodkości ze znanej krakowskiej cukierni Słodki Wentzl, której tradycja sięga 1792 roku. Jak zapewnia, wszystkie wypieki pochodzą z własnej pracowni, skąd codzienne przyjeżdżają do Galerii Mokotów.

Jeśli jesteś w Warszawie, koniecznie wstąp do Bistro de la Gare w Galerii Mokotów.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce