poniedziałek, 17 czerwiec 2013 21:41

Między posiłkami… wyszukane przyjemności!

W ciągu dnia zdarzają nam się chwile kiedy mamy ochotę na małą przekąskę między posiłkami. Jednak jeśli już po nie sięgamy, wybierzmy takie, które zaspokoją głód na dłużej, nie wzbudzając w nas poczucia winy z tytułu zjedzonej właśnie ilości węglowodanów, niezdrowych tłuszczów i kalorii.
Czekoladowe batoniki, słodkie bułeczki czy paczka chipsów to dla wielu z nas pierwszy wybór jeśli dopada nas głód i chcemy coś przekąsić. Niestety takie regularne dietetyczne wpadki, wcześniej czy później na pewno dadzą o sobie znać. Dlatego jeśli już podjadamy, to róbmy to z głową i zamiast sięgać po wafelka w czekoladzie wybierzmy np. bakalie. Oczywiście w rozsądnych ilościach.

Bakalie to coraz częściej nieodłączny składnik wielu sałatek czy zamiennik nachosów, chipsów, paluszków. Dlatego postawmy na owoce, również te suszone (np. Bakalland). Jedzmy je nie tylko w ciastach i sałatkach ale także jako przekąski. Suszone śliwki i morele są wielkim bogactwem witamin i minerałów. Z kolei suszona żurawina jest bogactwem błonnika. I najpopularniejsze wśród suszonych owoców – rodzynki. Usprawniają procesy metaboliczne układu nerwowego, a obecność fosforu przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Orzechy laskowe są źródłem witaminy E, natomiast orzechy włoskie przyczyniają się do poprawy elastyczności naczyń krwionośnych.

Dlatego pamiętajmy, wystarczy niewielka zmiana w naszym codziennym jadłospisie. Potraktujmy bakalie jako świetną alternatywę dla niezdrowych łakoci. Dzięki różnorodności bakalii, możemy testować smaki, ich połączenia i odkryć te ulubione. W niedługim czasie przekonamy się, że paczka suszonych owoców czy orzechów to doskonała propozycja na nagły głód. Co ważne, bakalie nasycą żołądek zdecydowanie na dłużej, aniżeli baton czy pół pudełka ciastek, a przy tym dostarczą energii i wielu cennych wartości odżywczych w przeciwieństwie do tradycyjnych łakoci.
Wyświetlony 788 razy
© 2013-2019 by SN2.EU