poniedziałek, 18 marzec 2013 16:36

Szybko i szlachetnie – Knedle z truskawkami z sosem anyżowo- karmelowym

Knedle z truskawkami to typowe danie kojarzące się z latem. Idealnie okrągłe, skrywające w sobie pachnące i słodkie owoce kluski zazwyczaj goszczą na naszych stołach właśnie w sezonie wakacyjnym. Najwyższy czas wprowadzić knedle również do zimowo-wiosennego menu!
To, że w marcu ciężko o świeże truskawki wcale nie oznacza, że na aromatyczne knedle czekać musimy co najmniej do czerwca. Aby rozbudzić nieco zaspane, zimowe apetyty proponujemy knedle z truskawkami z sosem anyżowo- karmelowym. Ich przygotowanie zajmuje 6-7 minut, a smak sprawia, że mogłyby ozdabiać kartę niejednej restauracji. Anyż ma intensywny, słodko-korzenny smak, cudowny zapach i nieporównywalny z niczym aromat. Wspaniale urozmaica słodkie potrawy i świetnie komponuje się z owocami.

Składniki:
- Knedle z truskawkami JAWO 1op.

Składniki sosu:
- 300 ml wody
- 150 g cukru
- 1 łyżeczka anyżu – ziarno

Przygotowanie sosu:
Na patelnię wysypać i rozpuścić cukier. Otrzymaną w taki sposób jasną, karmelową masę połączyć z anyżem i wodą. Zagęścić sos, odparowując wodę.

W tym samym czasie zagotować 3l posolonej wody. Wrzucić zamrożone knedle, nie mieszać. Od momentu wypłynięcia knedli na powierzchnię, gotować na wolnym ogniu 6-7 minut.
Wystudzić sos i podawać schłodzony z ugotowanymi knedlami.

Smacznego!

Więcej przepisów na stronie www.jawo.pl
Wyświetlony 1026 razy
© 2013-2019 by SN2.EU