środa, 26 wrzesień 2012 17:52

Ostra babeczka, czyli jesienne tartaletki Dan Cake

Kolejna pora roku już za pasem, czas więc zostawić letnie smaki i wybrać te, które skutecznie odgonią od nas jesienną chandrę. A co zadziała na nas wystarczająco pobudzająco? Oczywiście wszystko, co ostre, wyraziste i intensywne! Babeczki Dan Cake wypełnione pikantną paprykową pastą przygotowaną według przepisu Roberta Muzyczki, Szefa Kuchni Dworu Korona Karkonoszy, z pewnością będą w stanie poprawić nam samopoczucie nawet podczas najgorszej szarugi.

W dobrym towarzystwie
Wizja długich jesiennych wieczorów nie każdemu wydaje się atrakcyjna. Większość z nas zgodzi się, że nie warto spędzać ich w samotności Czas więc podwoić liczbę romantycznych wieczorów i spotkań ze znajomymi! Na spontanicznie zorganizowane domowe przyjęcie warto mieć w zanadrzu coś do przekąszenia, by głód nie przeszkadzał gościom w dobrej zabawie. Ze względu na to, że nie zawsze mamy czas (i ochotę), by przygotowywać wymyślne potrawy, najlepszym rozwiązaniem są drobne, łatwe do zrobienia dania. Dzięki Babeczkom z ciasta kruchego Dan Cake do nadzień słonych i pikantnych w niezwykle szybki sposób możemy stworzyć przekąski o wykwintnym smaku, po które można sięgnąć bez przerywania rozmowy czy tańca.

Ostre wrażenie
To, jaki poczęstunek proponujemy zaproszonym przez nas gościom, wiele o nas mówi. Unikajmy więc tradycyjnych i niezwykle nudnych przekąsek w postaci paluszków czy krakersów. Znajomych zaskoczymy częstując ich kuszącymi wyglądem tartaletkami. Foremki, które kształtem przypominają kwiaty, możemy wypełnić różnego rodzaju apetycznymi pastami. Jeśli nie uznajemy kompromisów i chcemy zrobić silne wrażenie, postawmy na te o pikantnym smaku!

Ważne to, co w środku
Tartaletki są godne uwagi nie tylko z racji niebanalnej formy i szybkości przygotowania, ale również ze względu na to, jaką przyjemnością są dla naszego podniebienia. Babeczki, które służą za podstawę dania, wypiekane są z tradycyjnych domowych składników, dzięki czemu są chrupiące i delikatne. Dają nam również szerokie pole do kulinarnych eksperymentów, bo przy przyrządzaniu past, którymi je wypełniamy, ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Tartaletki możemy serwować zarówno na zimno, jak i na ciepło, nadziewając i wkładając je do piekarnika. Choć sposobów na przyrządzenie pysznych babeczek są tysiące, Robert Muzyczka, Szef Kuchni Dworu Koron Karkonoszy, proponuje, by jesienią podawać je z ostrą pastą paprykową.

Pasta paprykowa ostra:
Składniki:
- twaróg półtłusty 150 g
- serek topiony śmietankowy 150 g
- papryka świeża żółta 1 szt.
- papryka świeża zielona 1 szt.
- papryka ostra w proszku do smaku
- papryka słodka w proszku 1 łyżeczka
- sól do smaku
- gałązki koperku do dekoracji

Rober Muzyczka, Szef Kuchni Dworu Korona Karkonoszy, poleca pastę paprykową ostrą z Kruchymi babeczkami do nadzień słonych i pikantnych Dan Cake. Taki przepis świetnie sprawdzi się na przyjęciu i zapobiegnie jesiennej chandrze.

Wykonanie:
Twaróg dokładnie wymieszać z pokrojoną w kostkę papryką świeżą. Dodać paprykę słodką i ostrą, oraz sól do smaku. Pastę wyłożyć do tartaletek i udekorować gałązkami koperku.

Babeczki z ciasta kruchego do nadzień słonych i pikantnych Dan Cake
•    24 sztuki w opakowaniu
•    Waga: 165 g  
•    Cena: 5 – 6 zł
•    Dostępność: Makro, Real, Eurocash, Auchan i tradycyjne sklepy

© 2013-2020 by SN2.EU