poniedziałek, maj 20, 2024
wtorek, 16 kwiecień 2024 15:34

4 zalety włóczki z wełny merino

Wełna merino Wełna merino unplash

Wełna merino doskonale nadaje się na włóczkę. Jest to materiał mocny, ale delikatny w dotyku. Z tego powodu wykorzystuje się go do tworzenia wielu ubrań. Poznaj zalety włóczki z wełny merino i dowiedz się, jak ją wykorzystywać.

Co to jest wełna merino?

Włóczki merino mają cechy wełny merynosów. Owce te są miękkie i przyjemne w dotyku, a ich ciało pokryte jest wełną, która chroni je przed zimnem. Również gotowa tkanina ma doskonałe właściwości termiczne: w cieplejsze dni zapobiega przegrzaniu, a zimą zatrzymuje ciepło. Ponadto włóczka merino jest:

  • delikatna - cecha ta wynika z tego, że włókna wełny merino są cienkie, tkanina jest też miękka i nie drapie, co czyni ją pierwszym wyborem osób z wrażliwą skórą,
  • elastyczna - gwarantuje swobodę poruszania się,
  • przewiewna - pozwala skórze oddychać, zmniejsza potliwość i zwiększa komfort,
  • hydrofobowa - nie wchłania wilgoci, co dodatkowo chroni przed brzydkimi zapachami i namnażaniem bakterii, a więc czyni ubrania odpowiednimi dla alergików.

Oprócz przyjemności z noszenia, włóczki merino są też łatwe w obróbce więc można samodzielnie przygotować swoje ubrania.

Pielęgnowanie włóczki z wełny merino

Wełna merynos nie wchłania mokrych plam, więc można ją prać dość rzadko. Jeśli już musimy to zrobić, należy ustawić delikatny program w pralce. Suszenie swetrów z merynosa powinno odbywać się na płaskiej powierzchni, bo powieszenie może prowadzić do rozciągnięcia. Także w szafie ubrania wełniane składamy, a nie wieszamy.

Wełna merino prawie się nie mechaci, jednak jest to cecha charakterystyczna każdej wełny, dlatego i na niej czasem pojawiają się niedoskonałości. Poradzi sobie z nimi golarka do ubrań.

Zastosowanie wełny merynosa

Włóczkę merino często wybierają osoby, które tworzą robótki na drutach. Jest to materiał, który doskonale nadaje się na szaliki i eleganckie szale, czapki, skarpety oraz swetry. Sklep z włóczkami oferuje motki w różnych kolorach, z których powstaną niepowtarzalne, wspaniałe elementy garderoby.

Piękny wygląd to jeden z powodów, dla których wybiera się właśnie ten rodzaj wełny. Jednak ceniona jest przede wszystkim za właściwości, dzięki którym jest idealna dla alergików, dzieci i osób mających problemy z potliwością.

Wełna merino to naturalna tkanina, z której powstaje wiele ubrań. Włóczka z niej jest dostępna w wielu sklepach z włóczkami, a wspaniały wygląd sprawia, że wyróżnia się spośród innych, stając się jednym z pierwszych wyborów kupujących. Jeśli chcesz nosić ciuchy z merynosa nie musisz kupować drutów. Sklepy odzieżowe oferują też gotowe produkty wełniane.