środa, czerwiec 19, 2024
poniedziałek, 29 styczeń 2024 14:59

Jak wybrać odpowiedni tablet dla dziecka?

tablet dla dziecka tablet dla dziecka materiał partnera

W końcu nadszedł ten moment: jako rodzice postanowiliście wspólnie wybrać tablet dla dzieci. Jednak jaki model i marka okażą się być godnymi uwagi? Decyzja o zakupie sprzętu, jakim jest tablet dla dziecka, stanowi duży krok zarówno dla rodziców, jak i ich pociech.

Zastanawiasz się, na co zwrócić największą uwagę? Jakie funkcje, parametry i udogodnienia powinien posiadać tablet dla dziewczynki i chłopca? W poniższym artykule dowiesz się, jakie cechy mogą okazać się istotne. Sprawdź, co tablet Galaxy Tab A od marki Samsung jest w stanie zaoferować najmłodszym użytkownikom.

Nowy tablet dla dziecka – co jest istotne przy zakupie?

Jak wiadomo, tablet to bardzo przydatne narzędzie dla nas, dorosłych. Ze względu na jego kompaktowe wymiary możemy z łatwością zabrać go ze sobą zarówno w służbową, jak i prywatną podróż. Nie zajmuje tak wiele miejsca co laptop, jest też lekki, dzięki czemu możemy swobodnie korzystać z niego zarówno podczas pracy, jak i relaksu.

Te cechy są istotne również wtedy, kiedy wybieramy nowy tablet dla dziecka. Optymalny rozmiar urządzenia, a także wyświetlacza umożliwiają wygodne czytanie, naukę czy też rozrywkę, jak gry czy rysowanie. Tablet dla dzieci to też idealne rozwiązanie podczas długich podróży. Długa, często nużąca jazda samochodem lub lot samolotem to idealny moment, by najmłodsi mogli się zrelaksować przy odcinku ulubionego serialu, grze, lekturze ulubionej książki czy przy wielu innych czynnościach. Warto również pamiętać, że tablet dla dziecka stanowi przydatne narzędzie podczas nauki.

Tablet dla dzieci do rysowania

Jeśli Twoje dziecko uwielbia rysować i chce rozwijać swoją kreatywność, warto wybrać takie urządzenie, które będzie to umożliwiało i będzie odpowiadać potrzebom dziecka. Stąd tablet dla dzieci do rysowania powinien posiadać odpowiedni wyświetlacz oraz wysokiej jakości rysik lub oferować możliwość jego dokupienia.

W przypadku tabletu dla dzieci do rysowania bardzo ważne jest, aby ekran tabletu, jak i rysik były czułe na dotyk i jednocześnie bardzo precyzyjne. Dzięki temu rysunki będą wysokiej jakości.

Tablet dla dziewczynki i chłopca do nauki

Jeśli nowy tablet dla dzieci kupujecie z myślą o pomocy w ich nauce, warto zwrócić uwagę na markę Samsung oraz urządzenia z serii Galaxy Tab A, jak chociażby tablet Galaxy Tab A8. Takie urządzenie może okazać się szczególnie przydatne w trakcie zdalnych lekcji.

W przypadku Galaxy Tab A8 warto zwrócić uwagę na funkcję Rejestratora ekranu. Funkcja ta umożliwia nagranie lekcji online w naprawdę prosty sposób, dzięki czemu dziecko może do nich powrócić w odpowiednim momencie. Materiał zapisuje się w niezwykle płynny sposób, dlatego potem nie będzie problemu z jego odtworzeniem.

Bardzo istotne okazuje się również Samsung Kids*, który nie tylko oferuje ciekawe aktywności, zachęcające dzieci do nauki, ale jednocześnie zapewnia najmłodszym odpowiednie bezpieczeństwo.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Dostępność funkcji aplikacji Samsung Kids może się różnić w zależności od kraju, urządzenia i działań aktualizujących. Aby uzyskać dostęp do Samsung Kids z Szybkiego panelu wymagany jest system Android 9.0 lub nowszy. Dla urządzeń ze starszą wersją systemu podobne funkcje można uzyskać przez „Aplikację Tryb Dziecko”, które jest dostępne do pobrania lub aktualizacji za pośrednictwem Galaxy Store.