wtorek, luty 27, 2024
wtorek, 23 styczeń 2024 14:04

Oryginalne mapy drewniane ponadczasową dekoracją wnętrza

drewniana mapa świata drewniana mapa świata Sikorka

Drewniane mapy świata to dekoracja, która świetnie sprawdza się zarówno w prywatnych domach, jak i w hotelach oraz różnych lokalach gastronomicznych. Sprawdzają się także w biurach podróży i wszelkich biznesach, które nawiązują do wyjazdów w odległe zakątki świata. Dzięki nim można zaaranżować dowolną przestrzeń w nowoczesny sposób. Stylowe mapy to piękna dekoracja na ścianę, która sprawia, że wnętrze nabiera charakteru i podkreśla zainteresowania domowników lub charakter biznesu. Dowiedz się więcej na temat drewnianych map świata na ścianę.

1. Drewniana mapa świata - co to takiego?

2. Gdzie pasują drewniane mapy świata?

3. Które kraje mogą znaleźć się na drewnianej mapie?

4. Efektowna dekoracja do nowoczesnego wnętrza

Wybór produktów i dekoracji domu z drewna jest ogromny, jednak znalezienie czegoś oryginalnego i naprawdę efektownego wcale nie jest łatwe. Osoby, które zwracają uwagę na szczegóły, z pewnością zauważają, że tanie dekoracje drewniane prezentują się mało elegancko. Alternatywą dla nich są drewniane mapy świata, które wykonano z dbałością o detale z wysokiej jakości materiałów. Jakie są zalety takich map?

Drewniana mapa świata - co to takiego?

Drewniana mapa świata to efektowna dekoracja ścienna, która w całości powstaje z drewna. Drewno wycina się na kształt poszczególnych kontynentów, by stworzyć w ten sposób mapę świata o realistycznej formie. Szablon mapy można wypełnić własnymi zdjęciami, pocztówkami lub zawiesić na ścianie bez dodatkowych dekoracji. Mapa może mieć formę jednolitej ozdoby, tryptyku, a także mapy uzupełnione o lampki LED. Całość drewna jest zabezpieczona olejem, np. ekologicznym olejem lnianym, co zapewnia długą żywotność mapy i ogranicza ryzyko utraty koloru, pękania i innych uszkodzeń. Mapy nie są skomplikowane w montażu, dlatego można zawiesić je na ścianie, gdy ma się podstawowe narzędzia w domu.

Dodatkowe informacje o drewnianych mapach świata znajdziesz na stronie polskiej firmy Sikorka na sikorka net

Gdzie pasują drewniane mapy świata?

Wykonane z szablonu pełne mapy świata idealnie sprawdzają się do wnętrz nowoczesnych. Można wieszać je w prywatnych domach, a także w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, restauracjach, biurach podróży i wielu innych obiektach. W zależności od wielkości pomieszczenia na ścianie może znaleźć się jedna duża mapa lub mniejszy tryptyk. Alternatywą dla dużych map są drewniane obrazy na ścianę, które dają równie elegancki efekt, lecz zajmują mniej miejsca. Z ich pomocą tworzy się efektowne aranżacje, które zachowują minimalistyczny i jednocześnie nowoczesny charakter. Drewno pasuje również do stylu skandynawskiego. Ma idealną fakturę, naturalny odcień i usłojenie, dlatego spełnia wszystkie warunki stylu scandi.

Drewnianą mapę świata można zawiesić na ścianie w salonie. W pokoju dziennym mapa świetnie wygląda jako dekoracja na ścianie za kanapą, a także jako ozdoba w części jadalnianej, która pomaga optycznie wydzielić przestrzeń do spożywania posiłków. Mapa na ścianie nie zajmuje wiele miejsca, dlatego sprawdza się również jako ozdoba w korytarzu. Nie przeszkadza w użytkowaniu pomieszczenia i umożliwia swobodne przechodzenie przez korytarz. Dekoracja w formie drewnianej mapy w holu wygląda dobrze w szczególności w hotelach i innych obiektach noclegowych. 

Które kraje mogą znaleźć się na drewnianej mapie?

Drewniane mapy świata w wersji standardowej przedstawiają wszystkie kontynenty, na których zaznaczono większość krajów. W wersji premium oprócz nazw i konturów poszczególnych państw mapę uzupełniają rzeki i jeziora, co sprawia, że dekoracja prezentuje się jeszcze efektowniej. Oznaczenie najważniejszych rzek i zbiorników wodnych na lądzie dodaje mapie oryginalności i poprawia jej czytelność. 

Na drewnianej mapie można również umieścić mniejszy fragment świata - wystarczy, że postawi się na obraz z drewna. Na obrazie mogą znajdować się mapy wybranych miast: Rzymu, Nowego Jorku, Hanoi, Krakowa lub Warszawy. Równie dobrze obraz może przedstawiać samodzielnie wybraną mapę miasta. Dzięki temu spersonalizowana mapa sprawdza się jako dekoracja lokalnego biura, restauracji serwującej regionalne specjały lub hotelu w danym mieście.

Efektowna dekoracja do nowoczesnego wnętrza

Mapy z drewna można zamówić w kilku odcieniach drewna. Do wyboru są kolory: heban, dąb, orzech i naturalny. Zamawiający może też wybrać rozmiar mapy, by w całości zmieścić ją na wybranej ścianie. Mapa wykonana z naturalnego drewna cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia, dlatego pięknie wygląda na ścianie pomimo upływu czasu. Drewno zabezpieczone olejem lub innym impregnatem nie wchłania wilgoci i zabrudzeń, a jego odcień staje się głębszy. Dzięki temu dekoracja znakomicie prezentuje się przez lata i nie wymaga skomplikowanej konserwacji. Nowoczesne mapy drewniane mogą być uzupełnione o podświetlenie LED, które może zastąpić nocne lampki lub inne elementy oświetleniowe w salonie, sypialni lub pokoju hotelowym. Lampki LED pobierają niewiele prądu i wolno się zużywają, dlatego mapa nie wymaga ciągłych napraw.