poniedziałek, kwiecień 22, 2024
poniedziałek, 11 wrzesień 2023 18:13

Candy bar jako alternatywa dla klasycznych tortów na imprezę

candy bar candy bar mat.prasowe

Przygotowując się do świętowania urodzin, rocznicy ślubu lub awansu zawodowego obowiązkowo zastanawiamy się nad poczęstunkiem dla gości, w tym deserami, które będziemy serwować do stołu. Prawdziwym klasykiem są torty, ale jeśli chcesz maksymalnie urozmaicić stół i dostosować się do preferencji żywieniowych różnych gości, o wiele bardziej przemyślanym rozwiązaniem będzie zamówienie candy baru. Tym bardziej, że ta opcja jest ostatnio prawdziwym trendem.

Co to jest candy bar?

Candy bar to stylowe stoisko z różnorodnymi słodkościami: są to nie tylko ciasta, ale także cake popsy, pralinki, muffinki, ciasteczka i inne drobne desery, które wyróżniają się rozkosznym smakiem, ale i oryginalną dekoracją (skorzystaj z odnośnika a znajdziesz wiele opcji deserów, które możesz wybrać do candy baru na własną imprezę). Najczęściej do tworzenia candy baru są wykorzystywane słodycze w różnych kolorach, ale stylistycznie może być również dostosowany do tematyki wydarzenia. Na przykład może to być zestaw różowych przekąsek na słodko na wieczór panieński lub słodyczy ze stonowanym czarno-białym zdobieniem na wieczór filmowy w gronie przyjaciół.

Chociaż candy bar to popularny nowoczesny trend, jego historia liczy kilka tysiącleci. Już w XVIII i XIX wieku słodkości były prezentowane na bankietach i przyjęciach w postaci cukierków i pierożków, układanych  w eleganckich naczyniach. Jednak to w latach 50. XX wieku Amerykanie zaczęli upowszechniać stoiska z przekąskami na przyjęciach i to właśnie one ewoluowały w dzisiejsze candy bary.

W latach 2000. candy bar zyskał ogromną popularność, stając się niemal standardowym elementem na większości imprez okolicznościowych. W XXI wieku dzięki mediom społecznościowym zdjęcia efektownie udekorowanych stoisk z różnorodnymi słodyczami zaczęły robić furorę, inspirując kolejne pokolenia do tworzenia własnych unikalnych kompozycji.

W naszych czasach candy bar to nie tylko wybór różnych smaków, ale również sztuka tworzenia wizualnego spektaklu. Organizatorzy imprezy starają się dopasować dekoracje do tematu wydarzenia. Dzięki temu taki sposób serwowania przekąsek na słodko może przypominać bajkowy zamek, rustykalną chatkę lub luksusową restaurację, w zależności od preferencji i koncepcji.

Zdecydowałeś się na candy bar? Oto, jakie atuty ma Twoja decyzja!

Rzetelnie zaprojektowany i stworzony przez fachowych cukierników candy bar obowiązkowo sprawi, że Twoja impreza pozostawi gościom ogrom pozytywnych wrażeń. Wymieniamy jedynie kilka zalet takiego słodkiego stołu:

 • W przeciwieństwie do tradycyjnego tortu, candy bar umożliwia gościom wybór ulubionego smaku spośród różnorodnych deserów. Goście mogą wybierać wśród wielu słodkości, co daje możliwość zaspokojenia różnych gustów i preferencji.
 • Candy bar może być pięknie udekorowany zgodnie z tematem imprezy, a co najważniejsze - dostosować można nie tylko kolory i motywy zdobienia słodyczy, ale także ich smak, sposób komponowania, a nawet prezentacji gościom.
 • Goście mogą samodzielnie wybierać swoje ulubione słodkości i skomponować swoje własne przekąski na słodko. To dodaje interaktywnego elementu do imprezy i wprowadza możliwość zabawy.
 • Możliwość dodania opcji dietetycznych, w tym na przykład deserów bezglutenowych, wegańskich albo bezcukrowych.

Jak widzisz, candy bar to nietypowa i oryginalna alternatywa, którą wybierając, uczynisz swoją imprezę wyjątkową i zapadającą w pamięć. Candy bar pozwoli Twoim gościom doświadczyć czegoś innego niż standardowy tort.

Jak stworzyć doskonały candy bar?

Chcesz, by Twój candy bar był wyjątkowy? Tak naprawdę, nie jest to skomplikowane zadanie i oto schemat krok po kroku, który pomoże w jego realizacji:

 • Przemyśl, jaki temat będzie przedstawiał Twój bar z przekąskami na słodko.
 • Zastanów się nad tym, jakie dokładnie słodycze powinny pojawić się w Twoim candy barze.
 • Oblicz, ile słodyczy będziesz potrzebować - ta liczba jest uwarunkowana ilością zaproszonych gości.
 • Wybierz tło, np. ozdobne tkaniny, balony albo płótno. Zdecyduj, czy stoisko ma być proste i minimalistyczne, czy też bogato zdobione. Umieść na stoisku również dodatki, takie jak: kwiaty, świece lub ozdobne tabliczki z nazwami słodyczy.
 • Zastanów się nad naczyniami. Mogą to być szklane słoiki, pudełka, miseczki, talerzyki, kubki, a nawet dekoracyjne kieliszki. Ważne jest, aby każdy rodzaj słodyczy był zaprezentowany w sposób jak najbardziej wyjątkowy.
 • Oświetlenie ma duże znaczenie w tworzeniu atmosfery podczas imprezy. Do candy baru dodaj subtelne światła, takie jak girlandy świetlne, lampki i świeczki, aby podkreślić jego urok i magię. To rozwiązanie jest szczególnie ważne, jeśli impreza odbywa się wieczorem.
 • Pamiętaj, że candy bar to nie tylko smak, ale także estetyka. Upewnij się, że wszystko wygląda apetycznie i estetycznie, aby goście byli zachęceni do fotografowania i dzielenia się zdjęciami w mediach społecznościowych.

Stworzenie doskonałego candy baru to kreatywne wyzwanie, które obowiązkowo doda niepowtarzalnej nuty Twojemu wydarzeniu. Dzięki dokładnemu planowaniu i dbałości o szczegóły, Twój candy bar stanie się prawdziwym przekąskowym rajem i pozostawi wiele miłych wspomnień w sercach Twoich gości.