sobota, 28 styczeń 2023 12:44

W jaki sposób można w Polsce poczuć dreszcz emocji?

polskie kryminały Audiobook polskie kryminały Audiobook mat.prasowe

Spore grono osób decyduje się na możliwość skorzystania z dreszczu emocji, podniesienie poziomu adrenaliny, dzięki któremu ich życie staje się jeszcze bardziej barwne.

Nie sposób jest jednak przez cały czas skakać ze spadochronem, gdyż po pewnym czasie to stanie się już codziennością, a nie sposobem na spędzenie wolnego czasu z nutą emocji. Na szczęście na terenie kraju nie brakuje różnorodnych propozycji dla osób, które lubią mocniejsze wrażenia.

 

Dreszcz emocji - gdzie można odnaleźć go w Polsce?

Skorzystanie ze sporej dawki emocji jest możliwe również na terenie naszego pięknego kraju. Z tego też względu wyśmienicie sprawdza się:

- skok na bungee,

- surfowanie na desce w morzu,

- lot balonem,

- udanie się do escape roomu,

- odwiedzenie pokoju strachu,

- poruszanie się jedną z wyższych karuzeli w wesołym miasteczku

i nie tylko. 

Tak naprawdę każdy z nas sam najlepiej zdaje sobie sprawę z tego, że świetnym rozwiązaniem jest wybranie takiej propozycji, która dostarczy mu największej dawki emocji. Wybór konkretnej atrakcji jest jednak zależny od osoby i jej zainteresowań oraz tego, w którym momencie dopiero podnosi jej się poziom adrenaliny.

Dlaczego ludzie lubią się bać?

Strach jest jedną z naturalnych emocji i dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, iż nie zawsze musi być on związany z paraliżującym stanem całego organizmu. Dzięki temu, że się czegoś boimy można zadziałać także instynktownie. Z tego też względu bardzo duże grono osób lubi się bać, gdyż jest to dla nich związane z działaniem w sytuacji zagrożenia. Niekoniecznie jednak trzeba za każdym razem wybierać skok na bungee, gdy chce się poczuć spory zastrzyk adrenaliny.

Bojaźń jest naturalną ceną i dobrze jest nie pozwolić na to, by udało jej się zdeterminować ludzkie życie. O wiele lepiej w takiej sytuacji chęci przekroczenia progu strachu sprawdza się systematyczne działanie. Niekoniecznie można dopuścić do tego, by to było jednorazowe zdarzenie, które raczej jeszcze w większym stopniu spowoduje długotrwałą bojaźń, niż przesunie konkretny wskaźnik strachu w tym pożądanym kierunku.

Czy w Polsce można poczuć dreszcz emocji bez wychodzenia z domu?

Nie wszyscy lubią i mają konieczność wychodzenia ze swojego miejsca zamieszkania, by udało im się poczuć dreszcz napięcia. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest:

- obejrzenie horroru przy zgaszonym świetle,

- przygotowanie w domu escape roomu z różnymi szokującymi elementami,

- posłuchanie lub obejrzenie kryminalnej książki przed snem, która będzie napisana w tak genialny sposób, że od razu będzie miało się poczucie tego, jakby faktycznie przebywało się w wykreowanym przez danego twórcę świecie. 

W tym zakresie świetnie sprawdzą się polskie kryminały. Audiobook dzięki odpowiedniemu udźwiękowieniu oraz znakomitemu głosowi lektora jest także przygotowany w taki sposób, iż z powodzeniem od razu można poczuć chwile grozy. O to w tym właśnie chodzi, by także we własnym domu małym nakładem finansowym udało się przekraczać granicę własnego strachu. Oczywiście kluczowe jest zadbanie o to, by za każdym razem odbywało się to małymi etapami.

Czy opłaca się bać?

Na koniec warto jest zastanowić się nad tym, czy w ogóle opłaca się bać. Na pewno sporo osób ze społeczeństwa nie ma potrzeby przekraczania ustanowionej przez siebie granicy strachu i także nie ma w tym nic złego. Należy zrozumieć, że każdy jest inny i jeśli nie ma ochoty na wykonywanie ekstremalnych skoków, czy wybieranie się do pokoju strachów nie musi tego robić.

Przesuwanie własnej granicy strachu jest genialnym rozwiązaniem wyłącznie w sytuacji, kiedy to dana pełnoletnia osoba świadomie zdecyduje o tym, iż jest to dla niej jeden ze sposobów na poczucie się pewniej np. podczas samotnych wieczornych spacerów. Czy opłaca się bać? Niewątpliwie mobilizuje to do działania, jednak bywa także paraliżujące. Wiele w tym przypadku jest zależne od danego organizmu, wieku odbiorcy i jego doświadczeń życiowych. Nie ma sensu przesuwanie progu strachu na siłę, gdy dana osoba nie jest gotowa do podjęcia właśnie takiego działania w danym momencie. 

© 2013-2020 by SN2.EU