piątek, 02 grudzień 2022 17:54

Materac 120x210 cm – czym się kierować przy zakupie

materac 120x210 materac 120x210 pixabay

Jak wybrać dobry materac? Jak dobrać odpowiednią twardość? Jaka grubość materaca jest optymalna? Czym się różnią te materace? Te i im podobne pytania cisną się na usta każdemu, kto stanął przed ogromem możliwości jakie daje rynek materacy.

Inny materac dla dziecka, inny dla dorosłego, inny dla par czy do łóżka piętrowego. Czy rzeczywiście potrzebna jest nam aż taka różnorodność? Jak zwykle zależy. Można wybrać materac mocno uniwersalny, taki który z pewnością nada się do użytku przez dziecko i przez dorosłych, przez pary i solo. Można też podejść do zakupu bardziej indywidualnie i wybrać coś konkretnie dla siebie. Ale od czego zacząć?

Najprościej zacząć od rozmiaru materaca 120x210 cm

Obowiązkowo należy sprawdzić jaki rozmiar materaca jest nam potrzebny. Aby to sprawdzić można sprawdzić specyfikację łóżka, producent łóżka powinien określić jaki wymiar materaca jest do tego łóżka dedykowany. Można też bardziej praktycznie podejść do zadania i jeśli już łóżko mamy u siebie po prostu zmierzyć miarką miejsce na materac 120x210 cm. Pusta przestrzeń będzie odpowiadać wymiarowi potrzebnego materaca. Warto od razu sprawdzić głębokość kieszeni, określi to minimalną grubość potrzebnego materaca. Nie należy kupować materaca na pamięć ponieważ łatwo tutaj o pomyłkę a taki błąd zepsuje nam całe zamówienie. Jeśli zatem kupujesz materac pod wymiar pościeli, pod wymiar łóżka czy o prostu bo tak Ci się wydaje, ewentualne dalsze problemy będziesz zawdzięczać jedynie sobie. Dużo łatwiej, praktyczniej i rozsądniej będzie zmierzyć miejsce na materac aby sam rozmiar materaca był pewny. Co dalej? Dalej chodzi już tylko o komfort.

Odpowiednio dobrana twardość materaca

Skoro wymiar materaca został już ustalony, łącznie z jego zakładaną grubością pozostaje wybór odpowiedniej twardości. Na ogólną twardość materaca wpływ ma zarówno konstrukcja jak i surowce nadającej odpowiedniej twardości bądź właśnie miękkości. Do surowców utwardzających zalicza się matę kokosową, matę z trawy morskiej oraz końskie włosie. Dodatkowo można utwardzić całość materaca konstrukcją wybierając tę najmniej sprężystą, najbardziej stabilną. Przy wyborze materaca miękkiego powinniśmy zwrócić uwagę na konstrukcję wysokie o największej sprężystości oraz na surowce nadające materacowi większej plastyczności typu pianka visco memory. Pianka visco memory stanowi najbardziej miękki surowiec wykorzystywany w budowie materaca, jest to taki rodzaj pianki, który reaguje na ciężar ciała użytkownika oraz na ciepło jego ciała. Pod wpływem zarówno nacisku jak i temperatury pianka termoplastyczna mięknie dając uczucie otulenia, w ten sposób dopasowuje się do ciała. Sennes.pl – sklep z materacami na wymiar.

© 2013-2020 by SN2.EU