poniedziałek, 09 maj 2022 20:45

Dlaczego medyczna marihuana jest obiecującą metodą leczenia różnych schorzeń?

Dlaczego medyczna marihuana jest obiecującą metodą leczenia różnych schorzeń? pixabay

Konopie siewne są wykorzystywane do pozyskiwania wartościowych substancji leczniczych. Użycie ich w alternatywnych sposobach leczenia przynosi ulgę chorym. Zobacz, jakie zastosowanie może mieć marihuana lecznicza.

Jakie efekty przynosi stosowanie medycznej marihuany?

Mimo niezaprzeczalnego rozwoju medycyny czasami współczesne środki farmakologiczne nie wykazują wystarczającej skuteczności. Dotyczy to m.in. chorych cierpiących na przewlekłe i nieuleczalne choroby. Gdy chorzy nie odczuwają korzystnych efektów leczenia, a nieprzyjemne objawy nie ustępują mimo stosowania tradycyjnych metod farmakologicznych, niektórzy szukają alternatywy. Warto sprawdzić, jak w takich sytuacjach wypada leczenie za pomocą substancji zawartych w konopiach. Przeczytaj!

Olej konopny przywraca równowagę w organizmie, działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i rozkurczająco. Przeciwdziała skurczom mięśni, zmniejsza odczuwany lęk i niepokój. Korzystnie wpływa na pracę poszczególnych organów, poprawia trawienie i przeciwdziała wymiotom. Regularne stosowanie marihuany medycznej korzystnie wpływa na jakość życia pacjenta, pomaga pozbyć się nieprzyjemnych objawów, wspiera naturalne mechanizmy zachodzące w organizmie. Wszechstronne działanie sprawia, że wielu pacjentów szuka tego rodzaju kuracji. Zastanawiasz się, czy to coś dla ciebie? Zobacz tutaj, ile kosztuje medyczna marihuana dostępna na receptę i jak wygląda leczenie.

Leczenie których dolegliwości można wspomagać konopiami?

Marihuana medyczna znajduje zastosowanie w niwelowaniu dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Bóle fantomowe, przewlekły ból i bóle neuropatyczne to objawy, które można uśmierzyć za pomocą kuracji marihuaną leczniczą. Wśród innych chorób neurologicznych i degeneracyjnych warto też wymienić padaczkę lekooporną i stwardnienie rozsiane, a także chorobę Alzheimera i Parkinsona.

Czy kuracja medyczną marihuaną jest bezpieczna?

Bezpieczeństwo kuracji olejem konopnym i innymi formami marihuany zależy od dobrania odpowiedniej dawki i przestrzegania zaleceń lekarza. Tak jak w przypadku wszystkich leków, przed rozpoczęciem leczenia warto zapoznać się z listą przeciwwskazań i skutków ubocznych. Poinformuj lekarza o wszystkich istotnych faktach dotyczących twojego zdrowia oraz dokładnie opisz historię choroby. Specjalista prawdopodobnie zada ci szereg pytań poruszających tematy kondycji fizycznej i psychicznej. Wszystkie odpowiedzi są bardzo ważne i pomogą określić, czy w twoim przypadku wprowadzenie leczenia za pomocą marihuany leczniczej ma szansę przynieść oczekiwane efekty. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, z pewnością uda się dobrać odpowiednie stężenie i dawkę substancji aktywnych, które mogą przynieść ci ulgę w odczuwanych dolegliwościach.

Jaka jest skuteczność leczenia przewlekłych chorób za pomocą konopi?

Badania kliniczne wykazały skuteczność przeprowadzania terapii z użyciem konopi medycznych w wielu jednostkach chorobowych. Chorzy cierpiący na ból różnego pochodzenia obserwowali poprawę samopoczucia i częściowe ustąpienie dolegliwości. Osoby chore na padaczkę lekooporną po wprowadzeniu leków z marihuaną odczuli znaczną redukcję częstotliwości ataków. W przypadku choroby Alzheimera spowolnione jest niszczenie komórek mózgowych, przez co rozwój choroby ulega opóźnieniu. Chorzy cierpiący na chorobę Parkinsona dzięki leczeniu marihuaną mogą częściowo odzyskać dawną sprawność.

Szeroki zakres działania i bezpieczeństwo terapii sprawia, że medyczna marihuana jest obiektem zainteresowania lekarzy i pacjentów. Gdy tradycyjna medycyna przestaje działać, warto sięgnąć po nowatorskie rozwiązania. Zaufaj wynikom badań klinicznych i umów się na wizytę, podczas której lekarz odpowie na twoje pytania dotyczące zasadności stosowania kuracji z użyciem oleju konopnego w twoim przypadku.

 

© 2013-2020 by SN2.EU