środa, 15 wrzesień 2021 18:41

Podstawowa opieka zdrowotna, a wykupienie dodatkowych świadczeń - dowiedz się, jak zapewnić sobie opiekę medyczną w Polsce

Polmed Polmed

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że większość osób przebywających na terenie Polski jest uprawniona do podstawowej opieki zdrowotnej, obejmującej pomoc medyczną w miejscu zamieszkania.

Pacjenci mogą liczyć na pomoc lekarza, pielęgniarki lub położnej w wybranej przez siebie przychodni, a czasem również w domu. Jakie możliwości daje podstawowa opieka zdrowotna i czy warto wykupić dodatkowy abonament? Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

 

Co obejmuje podstawowa opieka zdrowotna?

Dzięki obowiązkowym składkom na NFZ Polacy mają dostęp do szerokiego zakresu opieki medycznej. Zawiera ona przede wszystkim możliwość wizyt w wybranej przychodni bez uiszczania dodatkowych opłat. Wybrany przez Ciebie zakład opieki zdrowotnej będzie musiał zapewnić Ci między innymi profilaktykę chorób i szczepienia ochronne, a także orzekanie o stanie zdrowia, wykonywanie zabiegów oraz wypisywanie skierowań na badania specjalistyczne. Oprócz tego lekarz może kierować na rehabilitacje i leczenie uzdrowiskowe, czyli do tak zwanego sanatorium. Opieka zdrowotna dostępna jest również w szkołach, gdzie dzieciom i młodzieży pomaga pielęgniarka lub higienistka szkolna.

Na czym polega prywatna opieka medyczna?

Wielu osobom zależy jednak na tym, aby zapewnić sobie dostęp do większej ilości badań oraz szybkiej obsługi w centrum medycznym. Niestety, często zdarza się tak, że na lekarza specjalistę przysługującego z NFZ czeka się kilka miesięcy, a czasem nawet kilka lat. Z tego powodu coraz więcej ludzi decyduje się na wykupienie dodatkowego abonamentu na sprawdzonej platformie. Prywatna opieka zdrowotna zapewnia bardzo szybki dostęp do lekarzy specjalistów, bogatą ofertę badań profilaktycznych i okresowych, a także abonamenty dla firm. Centrum medyczne https://polmed.pl posiada ponad 3000 placówek w całej Polsce, dzięki czemu umożliwia Ci wybór sprawdzonej przychodni w Twojej okolicy!

Polmed

Polmed

Wybór centrum medycznego - nasze porady!

Bardzo ważny jest wybór centrum medycznego. Warto jednak wiedzieć, czym trzeba się kierować. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który pomoże Ci dokonać wyboru.

  • Lokalizacja - jednym z ważnych kryteriów jest lokalizacja przychodni. Najlepiej wybrać placówkę znajdującą się względnie blisko miejsca zamieszkania. Bliskość ośrodka może okazać się kluczowa, jeśli wykonujesz regularne badania lub opieki medycznej potrzebuje Twoje dziecko, albo starsza osoba.
  • Ceny - wybierając swoje centrum, sprawdź, jak wysokie są koszty abonamentu i czy jest to rozsądna oferta.
  • Terminy - popularność i atrakcyjne ceny mogą skutkować dużą liczbą pacjentów oczekujących na wizytę. Wybierając placówkę, sprawdź, jak długie są terminy oczekiwania, abyś w razie potrzeby miał jak najszybszy dostęp do specjalisty.
  • Specjaliści - wybierz przychodnię, która oferuje dostęp do sprawdzonych i cenionych lekarzy, znanych z doświadczenia i wysokiej jakości usług. Dzięki temu będziesz mógł liczyć na pełne zadowolenie i odpowiednią opiekę medyczną nad Tobą i Twoją rodziną.

© 2013-2020 by SN2.EU