środa, 05 maj 2021 16:38

Sztuczna trawa i jej wielokrotne zastosowanie

sztuczna trawa na boisko sztuczna trawa na boisko pixabay

Nie da się ukryć, że dzisiaj bardzo często zwłaszcza na boiskach piłkarskich bardzo często stosuje się specjalną nawierzchnie z tak zwanej trawy syntetycznej.

Warto podkreślić, że tego typu produkt jest obecnie bardzo uniwersalny i trzeba przyznać, że mamy do czynienia z materiałem bardzo wytrzymałym nie tylko na typowe uszkodzenia mechaniczne, ale także na działanie pogody.

Sztuczna trawa to nie tylko wartości dekoracyjne

To właśnie sprawia, że taka trawa przeznaczona na boiska może być użytkowana bez problemu cały rok. Boisko o naturalnych właściwościach trawy nie ma takiej możliwości i jest to zasadnicza różnica. Można powiedzieć, że sztuczna trawa na boisko to faktycznie dobry wybór i to pod każdym względem. Warto zauważyć, że mimo wszystko taki materiał jest całkowicie bezpieczny dla użytkujących i zapewnia to nieprzerwany komfort gry. W trakcie biegania po takim boisku po prostu nie odczuwa się żadnej różnicy. W praktyce warto zauważyć, że całość jest zbudowana z bardzo wytrzymałych włókien monofilowych lub monofilowo-fibrylowanych. Tak naprawdę trawa w takim wykonaniu może charakteryzować się różną wielkością. Dodatkowo całość zasypuje się przy użyciu popularnego granulatu gumowego. W niektórych wypadkach dopuszcza się także użycia odpowiedniej jakości piasku kwarcowego. W tym wypadku jest to nic innego jak dodatkowe utwardzenie takiej nawierzchni, poprzez wypełnienie.

Odpowiednie wypełnienie daje potrzebną amortyzację

Granulat daje przede wszystkim odpowiedni sposób na amortyzację podczas gry, co chroni użytkujących taki rodzaj sztucznego boiska. Warto zauważyć, że w przypadku takich rozwiązań trawa tego typu może być wykorzystana zarówno wewnątrz jak i zewnątrz budynku. Trzeba przyznać, że taki wybór daje nam naprawdę sporo możliwości a sam materiał możemy sobie dopasować według własnych potrzeb. Jeśli już decydujemy się na taką sztuczną trawę, to pamiętajmy, że należy wybierać włókno o jak największej grubości. Taki aspekt przede wszystkim wpływa mocno na żywotność takiego materiału.

© 2013-2020 by SN2.EU