piątek, 16 kwiecień 2021 19:14

Dobry materac w Elblągu – jak dobrać odpowiedni?

Materace Elbląg Materace Elbląg pixabay

Znalezienie odpowiedniego materaca do spania to niełatwe zadanie, zwłaszcza dla kogoś, kto na co dzień nie interesuje się tym tematem i decyduje się na zakup nowej konstrukcji raz na kilka lat. Ze względu na zmieniające się trendy i ciągły rozwój technologii w materacach stosuje się coraz to nowsze rozwiązanie mające zwiększyć komfort nocnego wypoczynku.

W końcu sen to jedna z ważniejszych czynności w życiu każdej osoby, niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu. Z tego właśnie powodu dobrze jest zdecydować się materac, który będzie podpierał kręgosłup użytkownika na całej jego długości. Sprawdź, czym jeszcze powinien wyróżniać dobry materac do spania i przekonaj się, jak ta jedna niewielka zmiana może wpłynąć na poprawę komfortu nocnego wypoczynku.

 

Materace do spania – o czym pamiętać przy doborze?

Wiele osób remontujących sypialnię lub urządzających to pomieszczenie w nowo zakupionym mieszkaniu dużą wagę przykłada do łóżka. O ile faktycznie jest ono istotnym elementem wyposażenia tego pokoju, to w kwestii zapewnienia wysokiego komfortu snu znacznie ważniejszą rolę odgrywa materac. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie właściwego podparcia kręgosłupa, by ten znajdował się w odpowiedniej, zalecanej przez lekarzy pozycji (kształt litery S). Dzięki temu mięśnie mają szansę na regenerację, a użytkownik obudzi się bez bólu pleców, ramion czy karku. By jednak osiągnąć taki stan materac musi być odpowiedni dopasowany do ciała użytkownika oraz jego dotychczasowych preferencji.

 

Materace Elbląg piankowe doskonale wpasują się zapotrzebowania osób, które dotychczas spały na miękkim podłożu. Dzięki elastycznemu wypełnieniu konstrukcja błyskawicznie dopasowuje się do wszelkich krzywizn sylwetki użytkownika, zapewniając tym samym podparcie kręgosłupowi na całej jego długości. Oprócz popularnych pianek wysokoelastycznych i lateksowych, na znaczeniu zyskują również wypełnienia termoelastyczne, które aktywnie reagują na temperaturę użytkownika.

Hilding Anders, skandynawska marka specjalizująca się w produkcji cenionych przez branżowych ekspertów łóżek, pościeli, poduszek czy właśnie materacy, oferuje 15-letnią gwarancję na swoje wyroby. Do tego materace – zarówno piankowe, jaki sprężynowe – są odwracalne i mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, dzięki czemu można je stosować w sypialniach młodych ludzi.

Materace miękkie i twarde – na jaki stopień twardości warto się zdecydować?

Omawiane wcześniej materace Wałbrzych były konstrukcjami miękkimi, jednak w ofertach wielu sklepów i dystrybutorów znaleźć można również materace twarde. Cenione są przede wszystkim za zapewnienie wysokiej stabilności podczas snu, a użytkownicy chwalą je za brak uczucia zapadania się, które często towarzyszy leżeniu na zbyt miękkim materacu piankowym. Materace sprężynowe Hilding Anders chwalone są również za zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w postaci 7 stref twardości (dzięki nim każda część ciała człowieka podpierana jest we właściwy sposób) oraz sprężyn kieszeniowych.

materace do spania

materace do spania

Dzięki nim konstrukcja ugina się tylko w tym miejscu, w którym pojawia się obciążenie, a co za tym idzie, drgania powstałe w wyniku przewracania się z boku na bok nie przenoszą się na pozostałe części materaca. To doskonałe rozwiązanie, rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl sprawdzi się w materacach podwójnych dedykowanych parom.

© 2013-2020 by SN2.EU