poniedziałek, 25 styczeń 2021 17:37

Jak być bardziej eko? Materiałowe worki to pierwszy krok.

Lniane worki eko Lniane worki eko

Planeta Ziemia tonie w plastiku. To sztuczne tworzywo jest jednym z najbardziej popularnych materiałów na świecie.

Ma wiele zalet, jednak też jedną ogromną wadę- rozkłada się kilkaset lat, dlatego tonami zalega w wielu miejscach na świecie. Zanieczyszcza także oceany i powoduje szkody w środowisku zwierząt. Najgorszy jest plastik jednorazowy, który wyrzuca się zaraz po użyciu. W tej kategorii królują słomki, plastikowe sztućce i naczynia oraz siatki, których używa się podczas zakupów oraz do przechowywania różnych przedmiotów w domu. Zamienienie worków z tworzyw sztucznych na ich naturalne odpowiedniki, nie jest wielkim wyrzeczeniem, ma zresztą wiele korzyści. Lniane worki eko lub torby z innych materiałów są także dostępne w atrakcyjnej cenie, a dobrze wykonane mogą stanowić świetną ozdobę w domu. Jakie zastosowanie mają te dodatki?

 

Doskonałe do przechowywania pieczywa

Lniane worki eko świetnie sprawdzają się do chleba i innych wypieków. Można zabrać je ze sobą do piekarni i zapakować do nich kupione pieczywo , zamiast wrzucać je do jednorazowej plastikowej siatki. Takiej siatki zazwyczaj pozbywa się zaraz po przyjściu do domu, natomiast worek może spokojnie zastąpić chlebak. Lniane worki eko dzięki materiałowi, który charakteryzuje się  właściwościami antybakteryjnymi i zabezpiecza przed pleśnią, pozwala na o wiele dłuższe przechowywanie chleba. Len spowalnia wysychanie pieczywa i reguluje wilgotność, dlatego można je zjeść po kilku dniach i nadal będzie smakował tak samo. 

Do suchych produktów spożywczych

Lniane worki eko przydadzą się także do pakowania i przechowywania innych produktów kupowanych w sklepie. Duże worki mogą posłużyć do składowania ziemniaków, cebuli czy czosnku, a małe do orzechów lub drobnych warzyw. Plastikowe siatki dostępne w sklepach są zupełnie zbędne, gdy posiada się zestaw torebek z materiału. Poza tym to także ładny dodatek do domu, który można ładnie wyeksponować. Przechowywane warzywa i owoce można także bez przeszkód włożyć do lodówki.

Świetne do organizacji rzeczy w domu

Do kuchni, sypialni lub pokoju dziecięcego - lniane worki eko to sprawdzony sposób na utrzymanie porządku i posortowanie rzeczy. Mogą służyć do przechowywania zebranych kasztanów czy muszelek lub pomieścić drobne zabawki, które ciągle są porozrzucane po mieszkaniu. Sprawdzą się również jako worki na bieliznę, nici, a nawet ubrania. Materiałowe worki mają uniwersalne zastosowanie. Jeśli można użyć do tego plastikowej siatki, worek prawdopodobnie także sprawdzi się w tej roli, a wygląda znacznie bardziej reprezentatywnie. 

Inne eko zamienniki 

Dla osób, które chcą ograniczyć ilość wytwarzanych śmieci - produkty wielorazowe z naturalnych materiałów są najlepszym zakupem. Oprócz lnianych eko worków, można zdecydować się także na bawełniane torby na zakupy, owijki na kanapki lub wielorazowe płatki kosmetyczne. W przypadku kiedy rzeczy muszą zostać wyprodukowane z tworzyw sztucznych, warto także sięgać po produkty biodegradowalne, które znacznie szybciej się rozkładają.

© 2013-2020 by SN2.EU