wtorek, kwiecień 30, 2024
środa, 30 grudzień 2020 15:20

Ręczniki bambusowe – na czym polega ich fenomen?

Ręcznik Ręcznik

Proces pielęgnacji skóry obejmuje kilka etapów. Właściwe oczyszczanie, nawilżanie oraz odżywienie, które nie mogą obejść się bez ulubionych kosmetyków.

Sprawą mniej oczywistą, z której wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jest to, jaki wpływ na skórę ma stosowany ręcznik. A więc, poza bezpośrednim kontaktem z ciałem, może on stanowić siedlisko różnych bakterii. Ręcznik bambusowy, w odróżnieniu od zwykłego, jest wolny od tych oskarżeń, w związku z czym coraz zdobywa on coraz większe grono wielbicieli.

Zalety ręczników bambusowych

Tkanina bambusowa cechuje się przede wszystkim dużą miękkością oraz delikatnym połyskiem. W dotyku przypomina jedwab, choć jest o wiele bardziej wytrzymała, a koszt jej produkcji znacznie niższy. Ręcznik bambusowy, w przeciwieństwie do tego wykonanego z bawełny, jest w 100% hipoalergiczny. Co więcej, nie zawiera on w swoim składzie lanoliny, która przyczynia się do powstania alergii i podrażnień na szczególnie wrażliwej skórze. Uprawa bambusa nie wymaga stosowania pestycydów i środków chemicznych, czego niestety nie można powiedzieć o uprawie bawełny. Tkanina bambusowa dzięki substancji (bamboo kun) wykazuje także właściwości antybakteryjne. Ręcznik z bambusa jest odporny na działanie pleśni, kurzu, czy bakterii bez względu na to, czy jest on suchy, czy mokry.

Wbrew pozorom ręczniki bambusowe cechują się dużą chłonnością, a wytarte przez nie powierzchnie czy przedmioty po kilku chwilach są suche. Stosowanie jednorazowych ręczników bambusowych sprawia, iż skóra staje się delikatna dzięki niesamowitym właściwościom tego ekologicznego produktu. Ręczniki bambusowe zapewniają poczucie świeżości, a brak zapachu i ich miękkość ą największymi zaletami.

Ręcznik z bambusa – produkt przyjazny dla środowiska

Ręcznikiem bambusowym jest ręcznik, który w swoim składzie zawiera minimum 40% bambusa. Są również dostępne modele, które powstały w 100% z trawy z bambusa, która rośnie z dala od skupisk pand. Takie warunki dają pewność, iż jest to ekologiczny produkt, który nie przyczynia się do nadmiernej wycinki drzew. Ze względu na swoje właściwości, bambus jest bardzo przyjemny dla skóry, a zwłaszcza dla środowiska. Ręczniki bambusowe są w pełni bezpieczne dla dzieci, ponieważ charakteryzują się delikatnością, która jest istotna dla ich skóry.

Wpływ na fenomen ręcznika z tworzywa bambusowego ma fakt, iż jest to produkt zarówno bezpieczny dla skóry, jak i ekologiczny. Społeczeństwo przychylniej patrzy na nazwy produktów, które zawierają w swojej nazwie słowo „Eko”. Zmieniająca się świadomość człowieka w odniesieniu do wielu kwestii związanych ze środowiskiem, w którym żyje, jest bardzo ważna. Jeszcze kilka lat temu produkty ekologiczne były uznawane za drogi zakup. Obecnie sprawa wygląda już nieco inaczej. Na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli ręczników bambusowych, w związku z czym ich ceny stają się coraz bardziej atrakcyjne.

Ręczniki bambusowe i ich wielopłaszczyznowe zastosowanie

Ręcznik bambusowy przeważnie jest wykorzystywany w kuchni, ponieważ doskonale nadaje się do wycierania sztućców czy talerzy lub rąk po umyciu. Jego praktyczne zastosowania ma miejsce również w innych, domowych porządkach. Można użyć go do przetarcia kurzu, który zalega na meblach czy parapetach. Jest on również wykorzystywany jako ręcznik kąpielowy. Mowa tutaj oczywiście o odpowiednim rozmiarze ręcznika, którego przeznaczeniem jest wytarcie ciała po kąpieli. Niejednokrotnie zdarza się, iż skóra po czynnościach pielęgnacyjnych wykonanych w łazience staje się podrażniona, zaczerwieniona swędzi. Może to być właśnie wina ręcznika, który zawiera w sobie szkodliwe substancje, łatwo absorbowane przez skórę. Stosując naturalne ręczniki bambusowe do codziennej pielęgnacji, dzięki ich wyjątkowym właściwościom możliwe jest uniknięcie pojawienia się nieprzyjemnych podrażnień oraz alergii.