środa, 25 listopad 2020 18:37

Soczewki kontaktowe – czy to dobry wybór?

soczewki kontaktowe soczewki kontaktowe

Miliony ludzi na całym świecie posiada rozmaite wady wzroku. Narząd ten z biegiem lat traci swoje naturalne możliwości, osłabia się i jest coraz to bardziej narażony na upośledzenie.

Zdecydowanie jednak doskonałą wiadomością jest fakt, że współcześnie jesteśmy sobie w stanie poradzić z poprawę wzroku również bardzo trudnych sytuacjach, co do których jeszcze kilkadziesiąt lat temu lekarze nie pozostawialiby nadziei. Popularne wady wzroku takie jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, prezbiopia możemy korygować za pomocą okularów oraz soczewek kontaktowych. W niektórych przypadkach skuteczne okazuje się również operacja.

Soczewki kontaktowe – lepsze widzenie niż w okularach

Soczewki kontaktowe niewątpliwie mają bardzo wiele zalet. To co odróżnia je od okularów to przede wszystkim fakt zakrywania całości pola widzenia, co ma spore znaczenie przy niektórych wadach i u osób, które chcą się czuć maksymalnie komfortowo. Drugim aspektem jest brak konieczności noszenia okularów, co dla wielu osób jest niezbyt wygodne, a same okulary dodatkowo obciążają nasz nos, czasami powodując nieprzyjemne odczucia, a nawet bóle głowy. Wiele osób również decyduje się stosować naprzemiennie okulary, a w niektórych sytuacjach soczewki. 

Soczewki kontaktowe jednodniowe i miesięczne

    Do wyboru mamy głównie dwa typy soczewek – jednodniowe oraz miesięczne. W przypadku soczewek miesięcznych możemy liczyć na pewne oszczędności, które pojawią się już po paru tygodniach użytkowania. Soczewki miesięczne stosowane są przez miesiąc czasu, a więc należy je znacznie lepiej pielęgnować, aniżeli w przypadku tych jednodniowych. To dla wielu osób znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązanie, ale i wygoda. I to przede wszystkim wygodą się kierujemy decydując się na taki typ soczewek. Soczewki kontaktowe miesięczne są dziś jednymi z chętniej wybieranych typów soczewek, niezależnie od wady, dla której zostały przygotowane. 

Więcej się dowiesz na: https://coopervision.pl/

Badaj wzrok regularnie

    Podstawą zawsze powinno być jednak regularne badanie wzroku. Gdy tylko odczuwamy jakiekolwiek dolegliwości ze strony układu wzroku należy udać się na kontrolną wizytę do okulisty i wykonać wszystkie zalecone badania. Zwykle w przeciągu jednego dnia będziemy w stanie zdiagnozować wszystkie wady i ich nasilenie za pomocą technik badania komputerowego. Bardzo często to właśnie w gabinecie lekarskim usłyszymy już o zaletach i wadach soczewek i tam też będziemy mogli po raz pierwszy poczuć na własnej skórze, które z rozwiązań będzie dla nas korzystniejsze. Oba rozwiązania mają swoich fanów, choć soczewki kontaktowe w ostatnim czasie zyskują na popularności. 

© 2013-2020 by SN2.EU