sobota, 19 wrzesień 2020 13:42

Kolorowy świat na stopach

Skarpetki damskie Skarpetki damskie

Moda na skarpetki kolorowe zawładnęła dziećmi, nastolatkami i dorosłymi – nawet tymi, którzy częściej sięgają po oficjalne stylizacje. Możliwości jest bardzo dużo, a oryginalne wzory, zabawne motywy czy też nieszablonowe połączenia pozwalają codziennie zaskakiwać stylizacją. I tak skarpety bawełniane mogą stać się przykuwającym oko detalem, choć przecież jeszcze do niedawna robiliśmy wszystko, by nie było ich za bardzo widać.

 

  1. Moda na fajne skarpetki
  2. Dodatek, który może dużo
  3. Modne skarpetki damskie

Moda na fajne skarpetki

Kolorowe skarpetki to nie jest wymysł naszych czasów. Pojawiły się w trendach w drugiej połowy XX wieku i są znakiem charakterystycznym pierwszej polskiej subkultury – bikiniarzy. To właśnie oni wprowadzili do mody ekstrawagancki jak na tamte czasy styl. Królowały buty na słoninie, wąskie spodnie, szerokie marynarki, designerskie krawaty i obowiązkowo fajne skarpetki. W ten sposób walczono z szarą rzeczywistością PRL-u, inspirując się oczywiście amerykańskim luźnym stylem. Obecnie można zauważyć wielki powrót kolorowych skarpet, choć nie jest to przyporządkowanego ani do subkultury, ani do określonego stylu. Po niezwykle charakterystyczny dodatek sięgają osoby w każdym wieku i o różnych przyzwyczajeniach. I choć bawełniane skarpetki dalej pozostają elementem bielizny osobistej, to obecnie robimy dużo, by je wyeksponować. A to świetnie podkręca casualowy, sportowy, a nawet oficjalny styl.

Dodatek, który może dużo

Skarpetki męskie z grafiką VA Socks

Skarpetki męskie z grafiką VA Socks

Skarpetki kolorowe damskie lub męskie są interesującym detalem, ale warto pamiętać, że trzeba je również dobrać do stroju. Kiedyś dopasowywało się je do barwy spodni lub butów, by uniknąć dużych kontrastów. Obecnie to już nie jest takie oczywiste i skarpetki kolorowe damskie wcale nie muszą do niczego pasować, a czasem lepiej, gdy się wyróżniają. W ten sposób można zaznaczyć swoją indywidualność oraz oczywiście zaistnieć w grupie znajomych. To dotyczy zarówno pań, jak i panów, bo niezmiennie to właśnie kolorowe skarpetki męskie zachwycają niezwykłymi połączeniami. Często są to designerskie i bardzo zabawne projekty. Sam pomysł, że w kreacji nic nie musi do siebie pasować, jest też pierwszym krokiem do tego, by osiągnąć towarzyski sukces. Modne skarpetki stopki z nadrukami czy też w różnych barwach czy też ze śmiesznymi tekstami pokażą dystans do siebie. W efekcie będą kropką nad „i” całej stylizacji. I nawet skarpety frotte w takim wydaniu będą świadectwem, że umiemy i chcemy bawić się modą. W każdej stylizacji.

Modne skarpetki damskie

Kolorowe skarpetki damskie królują w kobiecych szafach. Są świetnie do jeansów i spodni bardziej oficjalnych. W wielu wariantach pojawiają się nawet do spódnic czy sukienek w zestawie ze szpilkami. A taka stylizacja z pewnością zerwie z szarą, nudną i przewidywalną atmosferą większych i mniejszych miast. Natomiast skarpetki męskie kolorowe prawdziwy to prezentowy przebój. Co istotne, nawet panowie, którzy wybierają sztywny biurowy dress code, coraz chętniej zaczynają wychodzić z formy i tym samy eksperymentować z detalami. A to poprawia humor i daje energię do nowych zadań. Skarpetki we wzory są również świetną wizytówką kreatywnej i odważnej osoby, która świadomie tworzy swój wizerunek. Niepowtarzalne stylizacje z kolorowymi skarpetkami sprawdzą się oczywiście wówczas, gdy dobrze czujemy się w takim rzucającym się w oczy stroju, gdy tworzymy go konsekwentnie i świadomie. A tym samym nosimy odważnie. Skarpetki męskie w takim wydaniu będą ciekawą grą z konwencją, którą narzuca na przykład garnitur. To hit, choć pewnie niejeden raz usłyszymy, że taki detal jest kiczowaty. Tym jednak nie warto się przejmować.

Wyświetlony 45 razy
© 2013-2020 by SN2.EU