piątek, 14 sierpień 2020 10:23

Kurs angielskiego online z native speakerem - czego spodziewać się po takich lekcjach?

kurs angielskiego online kurs angielskiego online Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Nauka angielskiego online staje się coraz bardziej popularna ze względu na łatwość uczestnictwa w takich lekcjach. Inną sprawą jest natomiast nauka z native speakerem, dla którego język angielski jest intuicyjny i żywy. Co można wynieść z kursu prowadzonego przez taką osobę?

Żywy kontakt z językiem angielskim

Nauka angielskiego z książek często przytłacza uczniów ogromną ilością nieciekawych informacji. Język, z którym spotkać się można w podręcznikach, nigdy nie zainteresuje nikogo równie bardzo, jak ten, którym na co dzień posługują się Amerykanie czy Brytyjczycy. Native speaker to ktoś, kto dorastał lub nawet do teraz mieszka w krajach posługujących się językiem angielskim. Nauka angielskiego online umożliwia to, aby nauczyciel pozostawał w odległości setek, a nawet tysięcy kilometrów od swoich uczniów. Dzięki temu oszczędza się czas i środki na dojazd, a lekcje mogą być przeprowadzane wygodnie w zaciszu domowym.

Native speaker online to nauczyciel, który swojej wiedzy nie zdobywał z podręczników. Dla niego język angielski jest intuicyjny i żywy. Nauka z kimś takim polecana jest nie tylko dla osób, które już są w stanie porozumieć się w języku angielskim. To także świetny pomysł na sam początek przygody z tym językiem - w ten sposób zdobyć można dobre nawyki takie jak akcent czy poprawna wymowa. Zdobędzie się także motywację, ponieważ native speaker przekazuje uczniom naprawdę przydatną wiedzę, z której skorzystać będą oni mogli każdego dnia.

Więcej o tym, jak wyglądają lekcje angielskiego z kimś, kto porozumiewa się w tym języku od dziecka, przeczytać można pod adresem https://talkback.pl/.

Akcent i mowa potoczna

Nie jest tajemnicą, że dla native speakera języka angielskiego znaczna większość Polaków ma twardy i od razu wyczuwalny akcent. Nawet osoby o wyższym wykształceniu lingwistycznym, jeśli nie zdobyły kontaktu z żywym językiem najlepiej poza granicami Polski, mogą mówić ze znanym Brytyjczykom i Amerykanom akcentem, po którym od razu są w stanie poznać, że dana osoba pochodzi prawdopodobnie z Polski.

Native speaker, który prowadzi kurs angielskiego online, uczy nie tylko poprawnych gramatycznie zwrotów, czy znajomości słownictwa. Przekazuje on również wiedzę na temat słów używanych potocznie, o których na próżno szukać wzmianki w podręcznikach do nauki. Kontakt z właściwym akcentem takiej osoby wpływa także na prawidłową wymowę, o którą może być naprawdę trudno, gdy żadna z osób nie miała kontaktu z żywym językiem mówionym.

Zagraniczna kultura, zwyczaje i realia

Dla kogoś, kto uczy się angielskiego z myślą o wyjeździe na czas określony, albo nawet na stałe, ważna jest nie tylko znajomość języka, ale i realiów, z jakimi spotka się w danym kraju. Wskazówka w sprawie wyrobienia dokumentów, wynajęcia mieszkania, poszukiwania pracy, czy orientacyjnych cen, których można się spodziewać w marketach, będzie dla takich osób niezwykle cenna. Native speaker dorastał w kraju, o którym opowiada, więc nie pozostają mu obce żadne tego typu kwestie. Nie wszystkie tak czasem i banalne informacje można znaleźć w książkach.

Wyświetlony 172 razy
© 2013-2020 by SN2.EU