poniedziałek, 29 czerwiec 2020 12:57

Aktywne wczasy nad morzem - poznaj nasze propozycje

buty damskie do biegania buty damskie do biegania

Planujesz urlop nad morzem, ale trapi Cię fakt, że jedyną aktywnością będzie spacer po plaży? Nic bardziej mylnego! Poznaj nasze propozycje i skorzystaj z nich, a z pewnością wypoczniesz i nabierzesz siły, aby zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami po powrocie!

Dlaczego nie warto leżakować przez cały urlop?

Miałaś kiedyś sytuację, że postanowiłaś nic nie robić, tylko odpoczywać przez cały urlop i skończyło się to leżakowaniem przez cały tydzień? Jeśli tak, to pewnie zgodzisz się z nami, że takie wakacje zdecydowanie bardziej męczą niż regenerują. Dlatego ważna jest równowaga i poza odpoczynkiem na hamaku, warto zaplanować chociaż kilka aktywnych godzin. Poniżej przedstawiliśmy nasze propozycje na aktywne wakacje nad morzem.

Wycieczki rowerowe

Wiesz, że polskie morze słynie z licznych tras i ścieżek turystycznych przeznaczonych dla rowerzystów, a w wielu kurortach można wypożyczyć rowery? Trasy te nie są zaawansowane i bez problemu poradzi sobie z nimi nawet niedzielny rowerzysta. Wypoczynek nad morzem jest więc świetną okazją, aby zwiedzić nadmorskie okolice jednośladem, a przy okazji wdychać jod, zadbać o lepszą kondycję i przede wszystkim zdrowie. Jest to dobry pomysł nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci, które z pewnością są znudzone leżakowaniem. 

Nordic walking

Nadmorskie tereny to dobre miejsce nie tylko do jeżdżenia rowerem, ale także do pieszych wycieczek, ponieważ obok tras na jednoślady jest mnóstwo ścieżek i deptaków, które możemy przejść w towarzystwie lub w pojedynkę. Nordic walking w okolicach przyrody to nie tylko okazja do ruchu, ale także do odprężenia się, wypoczęcia i naładowania baterii na kolejny rok. Dużym plusem zarówno jazdy na rowerze, jak i spacerów nad morzem jest wdychanie jodu, który poprawia funkcjonowanie organizmu. Zanim jednak wyjedziesz na urlop, pamiętaj zapakować buty damskie do biegania, które podczas zaplanowanych pieszych wędrówek, zapewnią Ci komfort, stabilność i ograniczą ryzyko otarć i odcisków.

Loty paralotnią

Loty paralotnią nad morzem to zajęcia dedykowane dla osób poszukujących prawdziwych emocji, które zostaną w pamięci na dłużej. Lot to nie tylko aktywny wypoczynek, ale także poczucie wolności i przypływ pozytywnej energii. Jeśli ogarnia Cię strach pamiętaj, że firmy, które to oferują mają wieloletnie doświadczenie, wysokiej klasy sprzęt lotniczy i przede wszystkim odpowiednie uprawnienia, dlatego lot jest w pełni bezpieczny, a obserwowanie krajobrazów z lotu ptaka i powiew wiatru z pewnością jest wart ryzyka i zdecydowania się na inną aktywność, niż zwykle.

Spacery brzegiem plaży

Typową, ale równie przyjemną i regenerującą aktywnością, co jazda na rowerze i nordic walking, jest spacer brzegiem plaży, nie tylko o zachodzie słońca. Poza opisanymi wyżej walorami zdrowotnymi, jakie ma wdychanie nadmorskiego powietrza, zapewnimy sobie masaż i peeling stóp i sprawimy, że będą one gładkie i zadbane. Przyspieszymy spalanie kalorii, dotlenimy organizm i naładujemy się witaminą D. Dzięki temu poczujemy się jeszcze lepiej, a wyjazd nad morze z pewnością zaliczymy do udanych.

© 2013-2020 by SN2.EU