środa, 24 czerwiec 2020 14:39

Jak urządzić nowoczesną łazienkę

Nowoczesna łazienka Nowoczesna łazienka

W nowoczesnej i funkcjonalnej łazience wszystkie elementy są skrupulatnie zaplanowane – nie ma tutaj miejsca na przypadek. Dominujący w tym stylu minimalizm pozwala stworzyć wnętrze, które przed długi czas zachowa ponadczasowy wygląd.

 

Meble łazienkowe w stylu nowoczesnym

Każdy, kto marzy o nowoczesnej łazience, powinien zastanowić się nad rodzajem i kolorystyką mebli łazienkowych. Nie jest to łatwa decyzja – ważne, by współgrały one z pozostałym wyposażeniem. Nie może ich być również zbyt wiele. Nowoczesna łazienka nie powinna przytłaczać – im mniej elementów, tym efekt będzie zdecydowanie bardziej satysfakcjonujący.

Meble do łazienki muszą spełnić kilka niezbędnych warunków. Najważniejszą kwestią będzie bez wątpienia materiał, który został użyty do ich wykonania. Mimo ciągłego narażenia na zabrudzenia i wilgoć, powinny zachować niezmieniony wygląd przez wiele lat codziennego użytkowania.

Meble łazienkowe muszą być praktyczne i w znacznym stopniu ułatwiać codzienną pielęgnację oraz higienę. Świetnie sprawdzają się słupki łazienkowe, które nierzadko mimo niedużej głębokości, potrafią pomieścić wszystkie potrzebne akcesoria. Wspomniane meble mogą występować w różnych wariantach, zazwyczaj jednak wybierane są modele montowane na ścianie. Dzięki temu powierzchnia użytkowa łazienki nie zmniejszy się, a utrzymanie podłogi w czystości będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Szafki łazienkowe w nowoczesnych wnętrzach stanowią podstawę do umywalek. Dzięki możliwości podwieszenia na ścianie zyskujemy więcej – szczególnie potrzebnej w niewielkich pomieszczeniach – przestrzeni. Pomieszczą akcesoria codziennego użytku i dodatkowo staną się atrakcyjnym elementem dekoracyjnym. Prosta forma mebli łazienkowych z jednokolorowymi frontami lub szklanymi elementami świetnie wpisuje się w nowoczesny design.

drewniane meble łazienkowe

Drewniane meble łazienkowe

Nowoczesna ceramika łazienkowa

Podczas urządzania nowoczesnej łazienki warto zdecydować się na modne w ostatnim czasie nablatowe, posiadające nietypowe kształty umywalki, czy bezkołnierzowe, wyjątkowo higieniczne i łatwe w utrzymaniu czystościpodwieszane bidety i miski WC. Tego rodzaju ceramika nie tylko zachwyca oryginalnością, ale jest praktyczna podczas codziennego korzystania.

Nowoczesne kompakty WCposiadają nieco inną stylistykę niż klasyczne modele. Proste, geometryczne formy świetnie wpisują się w design łazienki zaprojektowanej na miarę obecnych czasów. Odpowiednio dobrana do kolorystyki wnętrza ceramika łazienkowa,zachwyca swoją nieskomplikowaną formą. W połączeniu z płytkami imitującymi drewno, beton lub marmur prezentuje się niezwykle gustownie.

Kabina prysznicowa szyta na miarę

Wybór odpowiedniej kabiny niejednej osobie spędza sen z powiek. Interesującymi propozycjami są świetnie wpisujące się w kanony nowoczesności kabiny prysznicowe Radaway.

W ofercie wspomnianego producenta znajdują się standardowe kabiny z brodzikami, kabiny bez brodzików oraz cieszące się coraz większą popularnością kabiny typu walk-in, które w zależności od miejsca montażu mogą mieć tylko jedną szybę. Minimalizm, który przemawia na ich korzyść, przypadnie do gustu fanom nowoczesnej stylistyki.

Sprawdź ofertę kabin Radaway - https://www.lazienkiabc.pl/Radaway-p150/Kabiny-prysznicowe-c14

Kabiny Radaway można dopasować do konkretnych wymiarów łazienki – nawet w przypadku niewielkich łazienek możliwe jest umieszczenie ich w sposób optymalny i wygodny dla użytkownika. Kabiny oferowane przez markę Radawayposiadają wiele klasycznych oraz zdecydowanie bardziej nietypowych kształtów: mogą być prostokątne, kwadratowe, półokrągłe, przyścienne półokrągłe, czy np. półokrągłe asymetryczne.

Bogate wzornictwo pozwala wybrać model, który stanie się idealnym uzupełnieniem nowo urządzonej łazienki. Kabina prysznicowa Radaway będzie nie tylko nowoczesna, ale również funkcjonalna i efektowna.

Media

© 2013-2020 by SN2.EU