czwartek, czerwiec 20, 2024
środa, 29 maj 2024 16:42

Jazda próbna przed zakupem samochodu - dlaczego jest ważna i jak wykorzystać jej potencjał?

samochód samochód fot: pixabay

Próbna jazda samochodem to zdecydowanie dobry pomysł i to z wielu powodów. Czytaj dalej, aby poznać je wszystkie i zdobyć pewność, że jeśli salon samochodowy nie zapewnia możliwości jazdy testowej - to lepiej szukać dalej i iść tam, gdzie masz taką możliwość.

Jazda próbna samochodem z salonu - trzymaj emocje na wodzy

Nowy samochód prawdopodobnie zrobi na Tobie duże wrażenie, ponieważ jest lepszy od tego, którym obecnie jeździsz. Dlatego ważne jest, aby porównać go z innymi nowymi pojazdami, które Cię interesują, a nie z obecnym samochodem. Im więcej samochody osobowe Toyota w Bydgoszczy zostanie przez Ciebie przetestowanych, tym lepszą perspektywę zyskasz.

Podczas testów zwracaj uwagę na aspekty, które są dla Ciebie ważne, a z drugiej strony bacz też na te, z których możesz nie być zadowolony. Nowe samochody kupuje się inaczej niż używane. Nie musisz martwić się o ich stan, czy wykrycie ewentualnych usterek. Tutaj patrzysz głębiej i z innej perspektywy. Możesz więc pozwolić sobie na to, by patrzeć na drobne rzeczy, które choć teraz mogą wydawać się nieistotne, mogą w przyszłości stać się poważnymi irytującymi czynnikami. Aby Ci ułatwić poszukiwania motoryzacyjnego ideału - chcemy wyróżnić dla Ciebie kilka kwestii, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas jazdy testowej.

Jak oceniać komfort podczas testowej jazdy samochodem?

Najlepiej sprawdzić komfort jazdy na odcinku drogi, której daleko do ideału. Czy czujesz każdą dziurę, na którą wjechałeś, czy może zawieszenie tak dobrze izoluje Cię od drogi - że w ogóle nie jesteś świadomy złych warunków jazdy?

Najlepsze pojazdy, które znajdziesz w salonie Toyota Bydgoszcz to, które dobrze sobie radzą na nierównościach. Stawiaj na samochody mające takie zawieszenia, które pochłaniają wady nawierzchni, nie dzieląc się tymi wrażeniami z pasażerami pojazdu.

Przyspieszenie samochodu - na co zwrócić uwagę podczas testów?

To okropne uczucie, gdy potrzebujesz przyspieszenia, aby włączyć się do ruchu, ale silnik nie chce – lub nie jest w stanie – tego Ci zapewnić. Dlatego koniecznie podczas jazdy próbnej pamiętaj, aby spróbować szybkiego przyspieszenia od zatrzymania i płynnego włączenia się w szybki ruch na autostradzie. Chcesz móc utrzymać prędkość autostradową bez obciążania samochodu. Jeśli silnik musi naprawdę usilnie pracować, aby rozpędzić się do prędkości autostradowej, poszukaj innego modelu.

Testy przyspieszenia podczas jazdy próbnej - do zapamiętania:

  • Silne i niezawodne przyspieszenie to jedna część mocy silnika i jedna część skutecznej skrzyni biegów.

  • Nawet mocny silnik może wydawać się kiepski, jeśli zostanie połączony z przeciętną skrzynią biegów.

  • Odwrotnie, silnik o niższej mocy może działać lepiej w połączeniu z dobrze zaprojektowaną skrzynią biegów.

Dodatkowy testem jest wycieczka podczas jazdy próbnej na strome wzniesienie. Zwróć uwagę, jak reaguje silnik. Nie powinieneś czuć żadnych stuków ani ostrych, nagłych zmian. Praca silnika powinna być płynna i pozbawiona jakichkolwiek zakłóceń.

Główną zaletą jazdy próbnej jest sprawdzenie, czy podoba Ci się układ napędowy. Jeśli nie byłeś pod wrażeniem - to teraz jest czas, aby sprawdzić co jeszcze Toyota Walder w Bydgoszczy ma do zaproponowania.