sobota, maj 25, 2024
środa, 08 maj 2024 15:53

Pianobeton jako dobry materiał do wykorzystania przy pracach budowlano-remontowych

Pianobeton Pianobeton pixabay

Beton w postaci płynnej coraz częściej stosowany jest w budownictwie jednorodzinnym. Ta specjalna wersja betonu to materiał konstrukcyjno- izolacyjny, który jest wodoodporny. Zawsze na plac budowy dostarczony jest w betoniarce.

 

Pianobeton jako doskonały materiał izolacyjny

Pianobeton nie jest substancją palną. Dzięki swojej formie może być wykorzystywany jako materiał wylewany bezpośrednio na grunt. Odpowiednio położony beton w formie płynnej sprawia, że w większości przypadków nie trzeba dodatkowo myśleć o izolacji cieplnej dla podłogi. Zastępuje nie tylko wełnę mineralną, ale również styropian. Jest to zaleta, bowiem doskonałe właściwości izolacyjne, brak użycia dodatkowych materiałów sprawiają, że grubość wykonywanej podłogi nie będzie tak duża. Materiał, który ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, pozwala na oszczędności oraz na pominięcie prac związanych z położeniem wełny/styropianu.

Zastosowanie pianobetonu

Pianobeton cieszy się tak dużą popularnością, ponieważ jego masa jest niska. Szacuje się, że to aż trzy razy mniej od tradycyjnego betonu. Jest to materiał o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, dzięki czemu można wykorzystać go w trakcie prac nad stropem. Szczególnie jeżeli jego nośność jest niska. Użycie zwykłego betonu mogłoby grozić zawaleniem, dlatego lepiej postawić na specjalną formę, która doskonale sprawdza się do zabezpieczania pustych przestrzeni. To dlatego można wykorzystać go także do drewnianych konstrukcji stropów. Jego ogólna wytrzymałość sprawia, że można pomyśleć o nim przy balkonach i tarasach. W tym jednak przypadku należy pomyśleć o zastosowaniu półpłynnego betonu komórkowego. Pianobeton ma wysoki współczynnik przewodzenia ciepła. Wszystko uzależnione jest od tego, ile dokładnie wynosi zagęszczanie warstw mieszanki. Jeżeli wynosi ona 400 a 500 kg / m3, to współczynnik wynosi 0,08-0,09 W / mK. W przypadku gęstości, która utrzymuje się na poziomie 1400 kg / m3, współczynnik wynosi 0,2-0,3 W / mK.

Zalety pianobetonu

Jeżeli ktoś ma już dość docinania tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych, to pianobeton jest dla niego najlepszym rozwiązaniem. Jego wykorzystanie sprawi, że będzie można uzyskać gładką powierzchnię. Należy bowiem wspomnieć, że ma się do czynienia z materiałem samopoziomującym. Do tego jest to materiał, który jest odporny na działanie mrozu i ognia. Nie można także zapomnieć o tym, że zapewnia dobrą izolację akustyczną.

Pianobeton o doskonałych parametrach izolacyjności cieplnej można dzisiaj zamówić "na telefon". Jego wykorzystanie może skrócić czas potrzebny na wykonanie prac remontowych.