sobota, maj 18, 2024
wtorek, 08 sierpień 2023 18:30

Czym jest bombilla do yerba mate? Jaką warto wybrać?

bombilla do yerba mate bombilla do yerba mate Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Miłośników yerba mate nie brakuje w każdym zakątku świata. Zalet picia yerba mate jest naprawdę wiele. Mnogość minerałów, aminokwasów, witamin oraz przeciwutleniaczy przekonuje użytkowników do regularnego spożywania napoju. Wielu miłośników zdrowia decyduje się na samodzielne parzenie yerba mate. I tu pojawia się pytanie... czym właściwie jest bombilla do yerba mate? Do czego służy? Jakie są jej rodzaje? Na jaką warto się zdecydować? Podpowiadamy! 

Bombilla do yerba mate - czym właściwie jest? 

Bombilla to nic innego jak specyficzna słomka służąca do picia yerba mate. Słomka jest zakończona sitkiem, dzięki czemu oddziela tym samym fusy ostrokrzewu paragwajskiego od gotowego naparu. Istnieją różne rodzaje bombilli ze względu na budowę filtrów. Wyróżnia się między innymi - filtr łyżeczkowy, filtr sprężynkowy czy też okrągły, w kształcie bomby. Bombillę umieszcza się w naczyniu z yerbą, jeszcze przed zalaniem suszu. Dzięki zastosowaniu bombilli użytkownicy zyskują radość z picia naparu, bez obaw o komplikacje. Dodatkowym atutem produktu jest możliwość wielorazowego użytku, co z pewnością docenią miłośnicy ekologii. 

Najpopularniejsze rodzaje bombilli dostępne na rynku

Bombille można podzielić ze względu na materiał wykonania, ale także rodzaju zastosowanego filtra. Dużą popularnością cieszy się bombilla łyżeczkowa, która jak sama nazwa wskazuje swoim wyglądem przypomina zwykłą łyżeczkę. Spłaszczony filtr pozwala cieszyć się piciem różnego rodzaju naparów, nie tylko do picia yerby. Kolejnym rodzajem produktu jest tak zwana bomba, a więc bombilla z okrągłym filtrem. Okrągłe bombille do yerba mate zyskały rzeszę fanów z racji dokładnego oczyszczania naparu od suszu. Bombilla sprężynkowa z kolei to rurka z niewielką sprężynką na końcu. Niestety, w tym przypadku należy się liczyć z faktem, że podczas picia naparu z drobno ciętego suszu, jego skrawki mogą przedostać się do rurki, tym samym ją zapychając. Po wszystkie rodzaje bombilli odsyłamy Państwa na: https://www.matemundo.pl/bombilla-do-yerba-mate.

Z jakich materiałów może być wykonana bombilla? 

Produkty mogą być wykonane z różnych materiałów, co wpływa na ich funkcjonalność, popularność, a przede wszystkim na cenę. Jeszcze do niedawna najbardziej popularną wersją bombilli była bombilla wykonana z bambusa. Dużym atutem tego produktu jest niska cena, jednak posiada on swoje wady. Należy każdorazowo pamiętać, aby usunąć bombillę z naparu, aby wyeliminować ryzyko gnicia produktu pod wpływem wilgoci. Do produkcji bombilli wykorzystuje się kolejny materiał organiczny, a mianowicie palo santo. Miłośnicy yerba mate podkreślają niepowtarzalny aromat "świętego drzewa", co przekłada się na wrażenia smakowe.

Współcześnie do najpopularniejszych wersji produktu należą bombille ze stali nierdzewnej. Wykonana ze stali nierdzewnej bombilla to narzędzie, które posłuży na długie lata. Stal nierdzewna jest odporna na korozję, niestraszne jej również wysokie temperatury. Bombilla niklowana to doskonała alternatywa dla wersji ze stali. Produkty są zbliżone właściwościami, natomiast cena wersji niklowanej jest o wiele niższa. Wykonana z alpaki bombilla, a więc ze stopu metali, to prawdziwa gratka dla miłośników yerby. Niestety, podobnie jak bombilla srebrna, będzie dużo więcej kosztować. Nie należy jednak dyskutować z faktem, że droższe bombille, wykonane z lepszych materiałów, to inwestycja na długie lata. 

Yerba mate to aktualnie jeden z najpopularniejszych napojów. Yerba mate wykonane własnoręcznie w domu, to gwarancja doskonałego smaku i korzyści zdrowotnych.