środa, czerwiec 12, 2024
środa, 07 grudzień 2022 13:11

Jak się ubrać na imprezę motoryzacyjną?

wygodne i stylowe bluzy pitbull wygodne i stylowe bluzy pitbull pixaay

Każdy wyścig to dla miłośników motosportu prawdziwe święto. Choć na takich imprezach zazwyczaj nie obowiązuje żaden dress code, istnieje kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym poczujesz się wygodnie, a jednocześnie zadbasz o nienaganny styl.

 

Jak się ubrać na imprezę motoryzacyjną?

Ubiór należy dostosować do charakteru imprezy. Podczas wyścigów organizowanych na torze, kibice siedzą na trybunach, dopingując ulubionych kierowców, którzy wykonują kolejne okrążenia. Idealnym przykładem mogą być wyścigi Formuły 1.

Jednak tor uliczny znacznie różni się od żużlowego. Podczas zawodów żużlowych kibice są narażeni na kontakt z zanieczyszczeniami, które rozsypują po trybunach pędzące motocykle. Podobna sytuacja czeka na entuzjastów rajdów samochodowych, gdyż muszą zaakceptować piach, a nawet błoto na ubraniach.

Pomimo tego miłośników rajdów czy speedwaya nie brakuje. Wystarczy przecież wygodny i łatwy do uprania ubiór, aby móc cieszyć się doskonałą zabawą przy akompaniamencie ryczących silników.

Tor uliczny a ekstremalne warunki

Podczas wyścigów ulicznych załóż, co tylko chcesz. Możesz po prostu podkreślić swój styl, nie martwiąc się o zanieczyszczenia z toru. Nie ma znaczenia, czy preferujesz luźny, czy formalny ubiór. Po prostu powinieneś czuć się dobrze i czerpać radość z każdego okrążenia. Zazwyczaj organizatorzy nie wymagają od kibiców określonego dress codu, lecz zawsze warto zapoznać się z regulaminem imprezy.

Pamiętaj jednak, że podczas wyścigu pogoda może się zmieniać, więc najlepiej zabrać ze sobą odzież przeciwdeszczową czy parasol (jeśli organizator nie uznaje go za przedmiot niebezpieczny). Przyda się również nakrycie głowy, które ochroni Cię przed słońcem i pozwoli dużo lepiej obserwować rywalizację kierowców. Czapka z daszkiem czy kapelusz sprawdzą się wręcz idealnie. Niezbędnym dodatkiem do ubioru będą okulary przeciwsłoneczne z filtrem. Niektóre zawody trwają nawet kilka godzin, więc przygotuj się na każdą aurę.

A może wybierasz się na zawody żużlowe czy emocjonujące rajdy po szutrowych trasach? Podczas takich wydarzeń wygoda i bezpieczeństwo stanowią absolutny priorytet. Chociaż organizatorzy dbają o każdy detal, nadal kibice rajdów samochodowych muszą bardzo uważać na rozpędzone maszyny. Przy wysokich prędkościach kierowcom nietrudno o utratę przyczepności i wypadnięcie z trasy. Dużo bezpieczniej jest podczas speedwayowych eventów, lecz w tym przypadku nadal musisz liczyć się ze zmieniającą się pogodą i… brudnym ubraniem.

Jak się ubrać na takie eventy? Najlepiej postawić na strój sportowy, który zapewni Ci oczekiwany komfort. Strzałem w dziesiątkę będzie wybór spodni dresowych oraz wygodnych i stylowych bluz Pit Bull. W dobrym sklepie z powodzeniem kupisz miłe dla oka i wytrzymałe ubrania tej cenionej marki.

Przed dokonaniem zakupu zapoznaj się z opisem produktu, aby sprawdzić, czy wybierasz właściwy rozmiar. Ponadto rzuć okiem na szczegółowe zdjęcia, które zamieścił producent. Wtedy uzyskasz pewność, że sięgasz po rozwiązanie najlepiej dopasowane do Twojego stylu.

Dziś możesz kupować ubrania i gadżety w barwach ulubionego zespołu żużlowego czy rajdowego. Ponadto na rynku nie brakuje licencjonowanych produktów z logo drużyn wyścigowych. Warto nadmienić, że kibice żużla przynoszą na stadion flagi, reprezentujące barwy swojego teamu. Nie inaczej jest w przypadku Formuły 1 oraz wielu innych sportów motorowych. Wyścig to dla fanów bardzo ważne wydarzenie.