sobota, maj 25, 2024
czwartek, 13 październik 2022 17:35

Akcesoria dla palacza – co okaże się niezbędne, a z czym warto poczekać?

młynek do suszu młynek do suszu pixabay

Zaczynając przygodę z paleniem bądź szukając prezentu dla osoby siedzącej w tym temacie już jakiś czas, nigdy nie wiadomo, jakie akcesoria mogą okazać się przydatne. To prawie tak, jak z każdym hobby – mając określony budżet na start, zawsze powinniśmy kupić wyłącznie najpotrzebniejszy sprzęt.

Istnieje multum akcesoriów do palenia, bez których czynność ta jest niemalże niemożliwa do wykonania. Inny asortyment jest już wyłącznie dodatkiem i może być wręczany w formie prezentu jako miły gest.

Zapalniczka, młynek – najpotrzebniejszy asortyment

Zacznijmy może od nietypowego zagadnienia, jakim jest młynek do suszu. Niektórzy uważają, że nie jest on w żadnym wypadku potrzebny do palenia, a kruszenie może odbywać się ręcznie. Idąc tym tokiem rozumowania stwierdzimy, że bibułki także nie są potrzebne, gdyż podpalenie suszu w rękach jest jak najbardziej możliwe.

Sens tego wpisu jest jednak taki, że chodzi nam o palenie, a nie jego imitację. Młynek do suszu jest więc niezbędny, gdyż tylko z jego pomocą towar wyda z siebie cały aromat i będzie palił się znakomicie. Najczęściej wybiera się młynki z nieprzywierającą powłoką po to, aby w jak najmniejszym stopniu konieczne było ich czyszczenie.

Wszyscy są zgodni co do tezy, że do palenia potrzebny jest ogień. Po ten najczęściej sięga się w postaci zapalniczki, która jest łatwa w przenoszeniu i zawsze znajduje się pod ręką. Niektórzy wybierają zapalniczkę przez wzgląd na wartość kolekcjonerską, a jeszcze innych interesuje rodzaj nadruku. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, choć prawdę mówiąc sprzęt ten ma za zadanie wyłącznie produkcję ognia.

akcesoria dla palaczy

akcesoria dla palaczy

Bibułki i filtry – bez nich nie ma palenia

W teorii bibułka nie jest jedyną możliwością palenia. W końcu niektórzy preferują lufki bądź nawet bongo. Niemniej jednak, spory procent palaczy nie wyobraża sobie wykonywania tej czynności inaczej niż w postaci skręta. Otóż, młynek do suszu ma za zadanie rozkruszyć towar po to, by włożyć go w bletkę. Ten asortyment występuje natomiast w przeróżnych wariantach. Bibułki mogą być długie bądź krótkie, smakowe i zwykłe oraz naturalne i syntetyczne. Oczywiście, warto wybierać odmiany najzdrowsze dla organizmu i nie oszczędzać na tego typu rzeczach.

Drugą sprawą są filtry. Tutaj sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. To właśnie one mają zapewnić nam bezpieczeństwo i zapobiec przedostawaniu się szkodliwych substancji w głąb naszego organizmu. Z reguły więc wybiera się filtry z węglem aktywnym.

Mniej przydatne akcesoria „na prezent”

Zdecydowanie do mniej przydatnych akcesoriów dla palaczy należą tacki, opakowania na bibułki, bonga czy chociażby etui na susz. Są to z pewnością estetyczne i cieszące oko wyroby, jednak nie można zaliczyć ich do grona priorytetów w kontekście palenia. Samą tackę do skręcania można zastąpić nawet kartką papieru, a bibułki posiadają swoje indywidualne opakowania, w których znajdują się w czasie zakupu.

Podsumowując, lista niezbędnego asortymentu nie jest długa i złożona, a obejmuje jedynie najprostsze rzeczy. Chcąc natomiast kolekcjonować mniej przydatne akcesoria, możemy liczyć się już z większymi wydatkami.