sobota, maj 25, 2024
poniedziałek, 20 czerwiec 2022 11:56

Ubezpieczenie turystyczne – co warto o nim wiedzieć?

Ama Consulting Ama Consulting pixabay

Choć ubezpieczenie turystyczne kojarzy się najczęściej z dalekimi, wakacyjnymi wojażami za granicą, wcale nie musi być związane z wyjazdami prywatnymi.

Podobnie jak charakter podróży, również niewielka odległość od miejsca zamieszkania nie wyklucza możliwości wykupienia polisy ubezpieczeniowej. Sprawdź, kiedy i dlaczego warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne oraz na co warto zwrócić uwagę przy jego zakupie.

 

Polisa ubezpieczeniowa na zagraniczne wyjazdy wakacyjne

Im bardziej oddalony od Polski i egzotyczny kraj, tym bardziej powinniśmy zainteresować się ubezpieczeniem turystycznym. Zawsze należy dopasować je do bieżących potrzeb. Jeżeli zamierzamy leżeć pod palmami i od czasu do czasu wykąpać się w przyhotelowym basenie, z pewnością wystarczy nam polisa obejmująca rekreacyjne uprawianie sportów. Kiedy jednak wybieramy się na narty w góry, koniecznie poinformujmy o tym ubezpieczyciela. Większość z nich uznaje narty za sport podwyższonego ryzyka i jeśli nie wskażemy zamiaru korzystania z „desek"we wniosku, przy jakimkolwiek problemie zdrowotnym wynikłym na trasie narciarskiej, ubezpieczyciel może odmówić odszkodowania i pomocy.

Podróże samolotem – na co zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie?

Kiedy wybieramy się w podróż samolotem, zawsze sprawdźmy, co mają w ofercie ubezpieczyciele. Profesjonalny doradca ubezpieczeniowy w renomowanej firmie, np. takiej jak Ama Consulting - https://amaconsulting.pl/, zawsze wyczerpująco odpowie na nasze pytania i przedstawi różne warianty ubezpieczenia.

Podróże samolotem wiążą się z ryzykiem utraty lub zagubienia bagażu, co zdarza się niestety dość często. Wielu ubezpieczycieli przewiduje takie zdarzenie i pozwala się zabezpieczyć klientowi na tę ewentualność, oferując np. kwotę niezbędną do zaopatrzenia się w rzeczy pierwszej potrzeby do czasu odnalezienia bagażu lub rekompensatę finansową za jego zagubienie.

Linie lotnicze to również opóźnienia lotów oraz ich odwołania. Jeśli nie chcemy „koczować"na lotnisku w takim przypadku, wykupmy polisę, która pozwoli nam na sfinansowanie noclegu w hotelu lub zwrot kosztów biletu albo nawet całej imprezy wyjazdowej.

Podróż krajowa z ubezpieczeniem turystycznym?

Warto wiedzieć, że wielu ubezpieczycieli oferuje polisę obejmującą podróże po kraju. Za naprawdę niewielką kwotę możemy liczyć na pomoc, jeśli popsuje się nam samochód, albo otrzymać zwrot kosztów w niektórych okolicznościach. Mimo planów zawsze może zdarzyć się sytuacja, w której będziemy zmuszeni odwołać uczestnictwo w imprezie turystycznej czy wyjechać w trakcie jej trwania albo zwrócić bilet lotniczy lub anulować hotelową rezerwację. Miło w takim wypadku otrzymać choćby częściowy zwrot poniesionych już kosztów.