sobota, maj 25, 2024
piątek, 27 maj 2022 18:41

Pomoc hydraulika – kiedy i gdzie jej szukać?

hydraulik warszawa ochota hydraulik warszawa ochota pixabay

W czasie użytkowania lokalu mieszkalnego czy użytkowego, może dojść do wielu nieprzewidzianych sytuacji. Najwięcej obaw obok awarii sieci elektrycznej, wzbudzają te związane z szeroko rozumianą hydrauliką.

Dzieje się tak z uwagi na to, że w perspektywie, wiele osób ma widok zalanego mieszkania nie tylko swojego, ale i sąsiadów. Sprawdź, jakie awarie hydrauliczne zdarzają się najczęściej i gdzie szukać pomocy, jeśli przytrafią się one tobie.

Jakie awarie hydrauliczne występują najczęściej?

Awarie hydrauliczne różnego rodzaju są dość popularnym zjawiskiem. Najczęściej można spotkać się z tymi dość prostymi, ale mogącymi być uciążliwymi. Do takich zalicza się między innymi zatkane rury i odpływy. Kolejną często występującą awarią są przecieki. Mogą one występować w różnych miejscach instalacji hydraulicznej. Niekiedy ich zlokalizowanie jest dość trudne, szczególnie, jeśli rozszczelnienie będzie występowało pod ścianą lub w trudno dostępnym miejscu. Oprócz tego, że wycieki z instalacji hydraulicznej np. przy kranie powodują irytację, mogą też wpłynąć na wysokość rachunków za wodę.

Dość często występującą awarią, która występuje w domach, jak i w mieszkaniach są także zapowietrzone grzejniki. Dochodzi do tego zazwyczaj na początku sezonu grzewczego, gdy nieodpowiednio odpowietrzy się grzejniki podczas napełniania ich wodą.

Nieco rzadziej dochodzi do poważniejszych awarii takich jak np. pęknięcie rur. Może ono być spowodowane np. dużym, nieusuniętym wcześniej zatorem. Powodem pęknięcia rur, szczególnie położonych na zewnątrz może być także nagły spadek temperatury w okresie zimowym i zamarznięcie wody, która się w nich znajduje.

Naprawy hydrauliczne – wykonywać je samodzielnie czy zlecić specjaliście?

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista i zależy od kilku kwestii. Przede wszystkim od rodzaju awarii, a także umiejętności danej osoby. O ile z wymianą uszczelki przy cieknącym kranie bez większych problemów może poradzić sobie większość osób, tak już przy pękniętej rurze, czy uszkodzeniach znajdujących się w trudno dostępnych miejscach o wiele lepiej zdecydować się na pomoc specjalisty. Również przy usterkach związanych z systemami grzewczymi, gdzie wykorzystywana jest woda, dobrze jest od razu wezwać specjalistę, by ten ocenił sytuację i szybko zaradził problemowi.

Gdzie szukać pomocy w nagłych awariach hydraulicznych?

Znalezienie dobrego fachowca z zakresu hydrauliki powinno być poprzedzone odpowiednimi poszukiwaniami, które mogą zająć trochę czasu. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy awaria wystąpi nagle w weekend czy święto? Przecież nie każda firma oferuje usługi w takie dni. Tutaj rozwiązaniem może okazać się tzw. pogotowie hydrauliczne, takie jak np. https://hydraulik-warszawa-24h.pl/. Obecnie tego typu usługi można znaleźć praktycznie w każdym większym mieście. W Warszawie dla przykładu można też szukać firm położonych w konkretnych dzielnicach, np. na Ochocie. To znacznie przyspieszy dotarcie specjalisty na miejsce awarii.