czwartek, czerwiec 20, 2024
środa, 27 kwiecień 2022 18:49

Ogrodzenia palisadowe wokół domu – rodzaje, zalety i ceny

ogrodzenia palisadowe ogrodzenia palisadowe pixabay

Szukasz pomysłu na trwałe i stylowo wyglądające ogrodzenie wokół domu? Postaw na ogrodzenie palisadowe! Sprawdź rodzaje tego typu ogrodzeń, ich najważniejsze zalety oraz ceny.

 

Ogrodzenie palisadowe – co to jest?

Są to rodzaje ogrodzeń, które charakteryzują się wykorzystaniem gotowych przęseł składających się z połączonych ze sobą elementów.

Najczęściej ogrodzenia palisadowe - https://fello.pl/blog/nowoczesne-ogrodzenia-palisadowe/ wykonane są z poziomo układanych profili metalowych, które nadają całej konstrukcji nowoczesny wygląd oraz dużą trwałość. Profile mogą mieć różne szerokości i mogą być układane z różnym prześwitem, co pozwala na uzyskanie wielu ciekawych efektów wzorniczych.

Do kategorii ogrodzeń palisadowych zaliczane są też ogrodzenia określane jako palisadowe, które zbudowane są z profili umieszczanych pod kątem, aby ograniczyć widoczność posesji.

Rodzaje palisadowych ogrodzeń

Najczęściej kupowane są ogrodzenia palisadowe wykonane z jednolitych belek stalowych albo aluminiowych. Klienci najczęściej kupują wtedy płoty w kolorach ciemnoszarym – antracytowym, brązowym, czarnym czy ciemnozielonym.

Interesującym wyborem będą również ogrodzenia palisadowe drewnopodobne. W tym przypadku wykorzystuje się profile metalowe wykańczane tak, aby wyglądały one jak drewniane belki. Nie wymagają one jednak czasochłonnego impregnowania i malowania, co jest ich dużym atutem w stosunku do zwykłych desek.

Producenci oferujący ogrodzenia palisadowe mogą też zaoferować je w różnych wysokościach i szerokościach, wymiarach profili, dlatego też można dobrać je łatwo do własnych potrzeb.

Systemowe ogrodzenia palisadowe

Osoby, które planują wykonać ogrodzenia palisadowe we własnym zakresie, powinny zwrócić uwagę na ogrodzenia systemowe.

Pod tym pojęciem znajduje się rodzaj materiałów ogrodzeniowych, które projektowane są tak, aby współpracowały ze sobą. Na system składają się wtedy elementy jak:

  • przęsła ogrodzeniowe
  • bramy wjazdowe przesuwne i rozwierane
  • furtki na posesję
  • słupki ogrodzeniowe
  • podmurówki pod przęsła
  • części montażowe

Wybierając takie właśnie ogrodzenia palisadowe, można znacznie łatwiej wykonać montaż we własnym zakresie, ponieważ wszystkie elementy dobrze do siebie pasują.

Ile kosztują ogrodzenia palisadowe?

Cena ogrodzenia palisadowego będzie zależna przede wszystkim od jego rodzaju oraz od wielkości działki, którą planuje się ogrodzić.

Najczęściej za 1 m2 ogrodzenia trzeba będzie zapłacić od około 200 złotych do nawet ponad 800 złotych.

Więcej informacji o cenach ogrodzeń o palisadowej budowie można znaleźć bezpośrednio na stronach producentów i w sklepach prowadzących ich sprzedaż.