sobota, maj 18, 2024
środa, 24 listopad 2021 14:42

Prasowacz parowy – poznaj jego zastosowania!

prasowacz parowy prasowacz parowy

Prasowanie ubrań nie należy do Twoich ulubionych czynności domowych? Nie martw się, na rynku jest wiele produktów, które sprawią, że stanie się ono przyjemniejsze!

Producenci oferują urządzenia do usuwania zagnieceń, które pomogą ci uzyskać perfekcyjny wygląd twoich ubrań. Należy do nich między innymi prasowacz parowy. Jednak prasowanie nie jest jego jedynym zastosowaniem!

Jak działa prasowacz parowy?

Jak działa prasowacz parowy do ubrań? Wystarczy wlać wodę do zbiornika i włączyć urządzenie. Silny strumień pary, który ono emituje, pomoże usunąć zagniecenia z twoich ubrań, jednocześnie przywracając im świeżość, a wszystko to bez ich przypalania czy uszkadzania!

W przypadku prasowacza nie potrzebujesz deski do prasowania – wieszasz ubranie na wieszaku (niektóre steamery są w niego wyposażone) i prasujesz pionowo.

Prasowacz parowy – zastosowanie

Cały mechanizm działania parownicy do ubrań można skrócić do tego, że woda podgrzana przez element elektryczny i doprowadzona przez rury wykonane z aluminiowej lub miedzianej siatki zamienia się w parę. Ciśnienie w tej parze tworzy drobne kropelki, które powodują rozluźnienie się tkanin. Zagniecenia w związku z tym znikają! Jednak czy parownica ma tylko jedno zastosowanie?

Oczywiście odpowiedź brzmi nie. Prasowacz parowy ma naprawdę dużo zastosowań!

Odświeżanie zabawek

Jeśli masz dzieci, pewnie w twoim domu jest dużo zabawek. Nierzadko lądują na podłodze, na ziemi, na drodze. Nie wszystkie możemy włożyć do pralki, a detergenty mogą być niebezpieczne dla zdrowia najmłodszych. Dlatego świetnym sposobem jest zdezynfekowanie zabawek parownicą. Para ma wysoką temperaturę, która zabija drobnoustroje. W związku z tym możesz ich używać bez przeszkód, by twoje dzieci posiadały czyste zabawki!

Niwelowanie nieprzyjemnych zapachów

Pewnie każdy z nas zna ten problem – wchodzimy do miejsca, w którym niezbyt dobrze pachnie i zapach ten wnika w nasze ubrania. Często jest to odzież wierzchnia, której nie możemy wrzucić do pralki, a nie zawsze mamy czas i możliwość oddania jej do pralni chemicznej. I tutaj prasowacz parowy przychodzi z pomocą. Dzięki parze wodnej można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z ubrań, których nie możemy wyprać. Tego nie zrobić zwyczajne żelazko.

Odświeżanie ubrań i pościeli

W podobny sposób możemy też używać prasowacza parowego do odświeżania ubrań czy pościeli. Czasami robimy wielkie pranie i układamy ubrania lub pościel do szafy. Jeśli długo tam poleżą, mogą nabrać specyficznego zapachu, który nijak ma się do świeżego prania. W takim przypadku również możemy skorzystać ze steamera, by odświeżyć te materiały i uniknąć konieczności kolejnego prania.

Prasowacz parowy ma wiele zalet, dlatego warto rozważyć jej zakup. Zazwyczaj może się kojarzyć z urządzeniem, które będzie przydatne tylko w użytku profesjonalnym (w sklepach, w teatrach itd.), ale świetnie sprawdzi się także w każdym domu – ma ogrom funkcji. Ta mnogość zastosowań daje jej przewagę nad tradycyjnym żelazkiem. Warto rozważyć kupno.