wtorek, maj 28, 2024
sobota, 26 czerwiec 2021 17:32

Kiedy warto wymienić zamki antywłamaniowe?

Ślusarz Kraków Ślusarz Kraków pixabay

Zamki antywłamaniowe montowane w drzwiach antywłamaniowych muszą wykazywać się niezwykłą odpornością na próby siłowego forsowania.

Technologia zamków antywłamaniowych rozwija się dynamicznie i pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania, które podnoszą bezpieczeństwo. Kiedy więc warto rozważyć wymianę tego typu zamków?

Zacinający się zamek w drzwiach

Powtarzający się problem z zacinającym się zamkiem w drzwiach wejściowych to sygnał ku temu, aby sprawdzić mechanizm, dokonać konserwacji zamka oraz, w razie potrzeby, go naprawić. Ślusarz Kraków z renomowanej firmy ślusarskiej może dokonać drobiazgowego sprawdzenia każdego rodzaju zamka oraz dokona jego naprawy lub wymiany. Firma https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl dysponuje doświadczonymi ekspertami w swoim fachu, którzy charakteryzują się odpowiednimi umiejętnościami oraz mają do dyspozycji potrzebny, nowoczesny sprzęt. Warto mieć świadomość tego, że zacinający się zamek w drzwiach wcale nie musi oznaczać tego, że doszło do naturalnego zużycia mechanizmu. Przyczyną może być próba włamania o której nie mamy pojęcia. Dopiero interwencja ślusarska pozwoli nam stwierdzić to czy ktoś manipulował w zamku i czy nie dokonał uszkodzenia zamka.

Zgubiony klucz

Może się wydawać, że zgubiony klucz to raczej błaha kwestia. W takim przypadku najczęściej wystarczy sięgnąć po klucz zapasowy. Jednak utracony klucz nie zawsze oznacza to, że zgubiliśmy go przez własną nieuwagę i zupełnie przypadkowo. Mogło dojść do sytuacji, gdy ktoś umyślnie zdobył nasz klucz, tylko po to, aby uzyskać dostęp do naszego mieszkania. W takim przypadku wymiana zamków jest koniecznością.

Zakup nowego mieszkania

Kupując nowe mieszkanie nie zawsze można w pełni zaufać poprzedniemu właścicielowi. Nawet jeśli zarzeka się, że oddał nam do dyspozycji wszystkie klucze to i tak istnieje pewien cień szansy, że ktoś z jego rodziny może posiadać dodatkową parę kluczy zapasowych. Przezorny właściciel nowego mieszkania może więc zdecydować się na kompleksową i szybką wymianę zamków wejściowych, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Lepszy poziom bezpieczeństwa

Użytkowanie sprawnych, ale dość przestarzałych mechanizmów zamkowych w drzwiach antywłamaniowych może rodzić obawy o własne bezpieczeństwo. Z tego też względu jednym z ważniejszych powodów wymiany zamków jest chęć zwiększenia poziomu własnego bezpieczeństwa. Nie ma wątpliwości co do tego, że nowoczesne mechanizmy zamkowe produkowane współcześnie stanowią barierę nie do przejścia dla złodzieja, a w większości przypadków pozwalają skutecznie zniechęcić włamywacza.