wtorek, 23 marzec 2021 16:15

Gdzie kupić nici chirurgiczne?

madens nici chirurgiczne madens nici chirurgiczne

Nici chirurgiczne są obowiązkowym wyposażeniem różnego rodzaju placówek medycznych, ponieważ umożliwiają proste połączenie tkanek podczas zróżnicowanych zabiegów. W każdym przypadku warto korzystać z wysokiej klasy produktów, ponieważ wpływają na komfort pacjenta, jak i estetykę gojącej się rany. W takim razie gdzie można kupić nici chirurgiczne dobrej jakości?

Nici chirurgiczne – różne rodzaje

Nici chirurgiczne służą do wykonywania wielu zabiegów. Korzystają z nich lekarze o zróżnicowanych specjalizacjach – chodzić może zarówno o kardiologów, traumatologów, stomatologów, weterynarzy i nie tylko. Trzeba wiedzieć, że poszczególne tkanki mają inne właściwości, dlatego również nici powinny być dobrze dobrane. Muszą podtrzymywać ranę, zapewniając odpowiednie napięcie, a w konsekwencji gwarantując ich zrośnięcie.

Rodzaje nici chirurgicznych rozróżnia się te wchłanialne i niewchłanialne. W pierwszym przypadku szczególnie istotnym parametrem jest czas wchłaniania oraz podtrzymania tkanek. Z uwagi na różnorodność ran i zabiegów wyróżnia się modele o krótkim, długim i średnim czasie podtrzymania tkankowego. Po danym czasie produkt rozpuszcza się i ulega biodegradacji w organizmie człowieka.

Zgodnie ze swoją nazwą, szwy niewchłanialne są praktycznie permanentne, dlatego ściąga je lekarz – nie rozpuszczają się. Sprawdzają się szczególnie dobrze w przypadku łączenia ścięgien oraz więzadeł. Używa się ich w ranach, które goją się szczególnie wolno.

Nici chirurgiczne – z czego są wykonane?

Nici chirurgiczne wykonuje się z różnego rodzaju materiałów. Może być to na przykład kwas poliglikolowy o wysokiej początkowej sile podtrzymania, polidioksanon o długim okresie działania czy poliester wyróżniający się zręcznością użycia. Wykorzystuje się nawet szwy stalowe, które głównie służą do łączenia tkanek kostnych. Dochodzi do tego PGLA (poliglaktyna) o podobnych właściwościach do poliglikolu czy polipropylenu, cechująca się wytrzymałością oraz obojętnością biologiczną, co minimalizuje ryzyko powstania infekcji.

Warto mieć świadomość tego, że nici chirurgiczne powinny być biokompatybilne, dzięki czemu minimalizuje się odpowiedź zapalną tkanki. Dochodzi do tego ich elastyczność, która wpływa na komfort pracy lekarza. Im wyższa, tym łatwiej specjaliście operować.

Kupując nici chirurgiczne, należy również ocenić, jaka grubość będzie najbardziej odpowiednia do wykonania danego zabiegu. Mając na uwadze różnorodność tego rodzaju produktów, warto pamiętać, że dobrze zaopatrzona placówka medyczna jest w stanie zaoferować pacjentom bardziej skuteczne wykonanie danej operacji. W takim razie gdzie kupić nici chirurgiczne?

W każdym przypadku warto wybierać sprawdzone nici chirurgiczne. Gdzie kupić dobre egzemplarze? Najlepiej jest skorzystać z oferty sklepów medycznych, posiadających  solidne produkty, dzięki czemu tkanki pacjenta dobrze się zrosną, ograniczone zostanie ryzyko wystąpienia powikłań. Wysokiej klasy szwy wpływają także na estetykę zabliźniania się ran (oczywiście, jeśli zabieg dotyczy skóry). 

Nici chirurgiczne – gdzie kupić?

Jeśli nie wiesz, gdzie można kupić nici chirurgiczne wysokiej jakości, to madens.pl jest odpowiednim rozwiązaniem. Jest to firma zajmująca się dystrybucją sprzętu i akcesoriów medycznych. Przedsiębiorstwo wyróżnia przede wszystkim różnorodność oferowanych produktów, dlatego każdy specjalista może wybrać dobrze dopasowane do potrzeb modele. W asortymencie Madens znajdują się nici chirurgiczne wchłanialne (o krótkim, średnim i długim czasie podtrzymania tkankowego), niewchłanialne – jednowłóknowe, wielowłóknowe, naturalne i syntetyczne. W jednym miejscu można również zakupić igły chirurgiczne, fartuchy i inne akcesoria przydatne do wykonywania zabiegów. Firmę wyróżnia nie tylko zróżnicowany asortyment, ale też profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie w branży medycznej. Sprawdź pełną ofertę nici chirurgicznych na stronie https://madens.pl/oferta/nici-chirurgiczne/. 

 

© 2013-2020 by SN2.EU