czwartek, 04 marzec 2021 18:23

Trzy rodzaje lamp, które przydadzą się w każdej kuchni

 Lampy sufitowe do kuchni Lampy sufitowe do kuchni fot. materiały prasowe

Planujesz wkrótce rozpocząć remont generalny kuchni? Zanim zabierzesz się za wybór mebli, kafelek, podłóg i ścian pomyśl o rozmieszczeniu oświetlenia i rodzaju lamp, które najlepiej sprawdzą się w jednym z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Wbrew pozorom jedno źródło światła może nie wystarczyć. Sprawdź, jakie lampy mogą ułatwić korzystanie z kuchni.

 

Lampa sufitowa

Efektowny żyrandol, minimalistyczny plafon czy designerska lampa wisząca? Wszystkie te modele mogą świetnie sprawdzić się w kuchni, jeśli tylko będą pasować do specyfiki pomieszczenia i zostaną umieszczone w odpowiednim miejscu. Lampy sufitowe do kuchni najlepiej zamontować głównej części wnętrza, dzięki czemu światło będzie równomiernie rozchodzić się po całym pomieszczeniu i oświetli nawet szafki stojące w kącie.

Dobrym pomysłem mogą okazać się zwłaszcza modele, które umożliwiają ustawienie klosza w dowolnym kierunku. Ponadto podczas wizyty w sklepie z oświetleniem należy zwrócić uwagę na to, na jakiej wysokości będzie kończyć się wybrana lampa. Zbyt nisko zawieszony żyrandol może przeszkadzać podczas wyjmowania naczyń lub nawet przemieszczania się po kuchni. Rozmiar lampy należy dobrać do wielkości pomieszczenia.

Oczka halogenowe

Dekoratorzy wnętrz bardzo często wykorzystują w swoich projektach oczka halogenowe wpuszczane w strop. Takie rozwiązanie zdecydowanie sprawdzi się w kuchni, ponieważ tego typu lampy w ogóle nie zajmują. Oczka warto umieścić w strategicznych miejscach, czyli np. nad aneksem lub blatem kuchennym. Jest to świetny i dość tani sposób na rozjaśnienie pomieszczenia, zwłaszcza jeśli główna lampa nie daje wystarczającej ilości światła.

Sporą zaletą oczek halogenowych ze sklepu Mariner jest to, że właściwie nie wymagają czyszczenia. Od czasu do czasu konieczne może być przetarcie oprawy i szybki, jednak taka czynność zajmuje znacznie mniej czasu niż umycie efektownego żyrandola lub lampy z kilkoma kloszami o fantazyjnych kształtach. Uniwersalny design oczek sprawia, że są one idealnym dodatkiem do wnętrz urządzonych w dowolnym stylu.

Reflektorki sufitowe

W dużej kuchni niewielkie reflektorki mogą posłużyć do doświetlenia pomieszczenia. Modele z regulacją kierunku padania światła mogą świetnie sprawdzić się w okolicy zlewozmywaka lub blatu, na którym przygotowywane są posiłki. Montaż reflektorków może także okazać się najlepszym rozwiązaniem w przypadku braku możliwości montażu praktycznych oczek halogenowych lub jako pojedyncze źródło światła przydatne podczas nocnych wizyt w kuchni.

W mniejszych kuchniach tego typu lampy mogą nawet zastąpić żyrandol lub lampę wiszącą. W takim przypadku warto zdecydować się na regulowane modele dwu- lub trzypunktowe, które pozwolą na zapewnienie dostatecznej ilości światła w dowolnej części pomieszczenia. Popularne reflektorki są zawieszone pod samym sufitem lub nawet wpuszczone w strop, dzięki czemu nie przeszkadzają w niskich pomieszczeniach.

© 2013-2020 by SN2.EU