wtorek, 01 grudzień 2020 18:06

Piękne dekoracje na Boże Narodzenie, receptą na udane święta

dekoracje na Boże narodzenie dekoracje na Boże narodzenie

Chyba śmiało można powiedzieć, że Grudzień to czas niezwykle magiczny i wyjątkowy, przygotowania do świąt wprawiają nas w dobry nastój, a jeśli zadbamy o odpowiednie dekoracje na Boże Narodzenie, będzie również czasem otaczającego nas piękna.

Aktualnie na rynku mamy dostęp do przeróżnych ozdób, które sprawią, że świąteczny dom będzie cieszył swoim niecodziennym wyglądem zarówno domowników jak i gości.

Dekoracje na Boże Narodzenie – rodzaje

  • Ozdoby świetlne w przeróżnych postaciach (lampiony, napisy, węże, kurtyny, drzewka, renifery, bałwanki, aniołki czy gwiazdy itp.);
  • Girlandy zdobiące kominki, karnisze czy balustrady schodów;
  • Figurki kojarzące się ze świętami Bożego Narodzenia (skrzaty, bałwanki, domki lampiony, Mikołajki, Śnieżynki, Aniołki, Gwiazdki itp.);
  • Pięknie udekorowane choinki;
  • Tekstylia z motywami świątecznymi (poduszki, pościel, koce, narzuty, obrusy, bieżniki, serwetki);
  • Żywe rośliny w doniczkach – gwiazdy betlejemskie, krzaczki, choineczki;
  • Wieńce adwentowe;
  • Stroiki ze świecami, świece w świątecznych kształtach;
  • Ozdobne zastawy, sztućce, obrączki do serwetek i same serwetki;
  • Ozdoby z surowców naturalnych, drewniane z szyszek, gałązek czy wikliny;

Mając tak szeroki wachlarz, można wybrać piękne dekoracje na Boże Narodzenie pasujące do każdego wnętrza i możliwości finansowych zainteresowanego. Trzeba tylko poszukać inspiracji i skomponować takie, które będą nam najbardziej odpowiadały, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Jakie dekoracje wybrać?

Na jakie dekoracje na Boże narodzenie się zdecydować? To zależy od charakteru domu. Do tych urządzonych w stylu skandynawskim dobrze będą pasowały rattanowe plecionki, ozdoby z drewna, białe i beżowe elementy, naturalne kolory, futrzane czy wełniane narzuty, oraz dużo światła, łańcuchy świetlne na choince, ale i poza nią, lampiony i stroiki ze świecami. Natomiast do nowoczesnego, eleganckiego pomieszczenia warto sięgnąć po mieniące się, połyskujące ozdoby świąteczne ze szkła, metalu czy tworzywa sztucznego z dodatkiem koralików, pereł jako ozdoby na choinkę, wieńca czy innego elementu ozdobnego. Atłasowe serwetki z pięknymi obrączkami, metalowe świeczniki, lampiony czy wazony z włożonym łańcuchem ledowych światełek na baterie. Jeśli stawiamy na ekologię, a nasz dom jest osadzony w tym klimacie, planując dekoracje świąteczne warto zadbać o dostęp do szyszek, gałęzi, orzechów, kasztanów, suszonych owoców, kory drzew, mchu, siana itp.  Każdy z tych darów natury można zamienić w ciekawą i tanią ozdobę świąteczną. Świeczki z naturalnych wosków piękne rozświetlą takie wnętrza, a żywa i pachnąca choinka pięknie wkomponuje się w ten klimat.

Niezależnie od stylu, różnego rodzaju światełka ocieplą każde wnętrze, a w towarzystwie uroczych figurek, pachnących gałązek, ciekawych stroików, bogatych choinek i innych ozdób, będą piękną świąteczną szatą naszego domu.

© 2013-2020 by SN2.EU