sobota, 31 październik 2020 17:44

Jak kupić wyjątkowy upominek dla mężczyzny

prezenty dla mężczyzn prezenty dla mężczyzn

Kupno prezentu dla mężczyzny bardzo często jest uważane za trudniejsze zadanie niż kupno upominku dla płci pięknej. Tak czy inaczej każdy z nas co jakiś czas stoi przed takim zadaniem. Wbrew pozorom mężczyźnie można kupić coś nieco bardziej wyrafinowanego niż kolejna para skarpetek lub kolejne wątpliwej jakości perfumy.

W niniejszym artykule przedstawiamy kilka uniwersalnych zasad jakimi warto się kierować planując zakup prezentu dla mężczyzny.

Prezent powinien być praktyczny

Mężczyźni mocno zwracają uwagę na to czy prezent jest praktyczny. Kobiety potrafią zachwycić się drobiazgami, które po prostu ładnie wyglądają. Mężczyźni są w tej kwestii nieco bardziej zdystansowani. Dlatego wszelkie śmieszne, lecz niepraktyczne gadżety, lub drobne (ładne, lecz bezużyteczne) upominki lepiej skreślić. Przykłady praktycznego prezentu to np. portfel, zapalniczka, zestaw do golenia. Opisane w tym artykule prezenty dla mężczyzn znajdziecie tutaj https://forhim.pl.

Prezent powinien być dopasowany do osoby, którą chcemy obdarować

Kwestia dopasowania prezentu do osoby, która będzie nim obdarowana z pozoru wydaje się banalna. Jednak praktyka pokazuje, że często zapominamy o tej wydawałoby się fundamentalnej kwestii. Jeśli obdarowywana osoba na co dzień pracuje w biurze, to można postawić na teczkę lub kalendarz. Jeśli nosi krawaty to można spróbować z eleganckim wieszakiem na krawaty i paski. Jeśli ma brodę to trafiony będzie elegancki zestaw do pielęgnacji brody. Jeśli lubi tytoń, to można postawić na elegancką papierośnicę. Podobnych przykładów jest bez liku. Wystarczy po prostu dopasować prezent do osoby, którą chcemy obdarować. Naprawdę dużo lepiej sprawdzają się dobrze dopasowane prezenty od tych uniwersalnych (np. alkohol, czekoladki). Kluczem jednak jest prawidłowe dopasowanie upominku, bo w przeciwnym razie prezent będzie nietrafiony. Trzeba przyznać, że to akurat jest przewagą uniwersalnych upominków, że ciężej “trafić jak kulą w płot”.

Elegancja

Prezent dla gentelmena z pewnością powinien być elegancki i utrzymany w dobrym guście. Charakterystyczną cechą prezentów - nawet tych najbardziej praktycznych jest to, że muszą się odpowiednio prezentować. Jeśli np. kupujesz zestaw kosmetyków do pielęgnacji brody to dobrze, żeby to było coś gustownego (np. z eleganckim stojakiem). Jeśli kupujesz dobry alkohol to dobrze, gdy dodatkowo towarzyszą mu szklanki do whiskey.

Podsumowując, wybierając prezent dla mężczyzny warto kierować się następującymi zasadami: prezent powinien być praktyczny, dopasowany do potrzeb oraz elegancki.

Wyświetlony 103 razy
© 2013-2020 by SN2.EU