czwartek, 22 październik 2020 17:42

Drukowanie bezpośrednio z telefonu

Jak drukować z telefonu Jak drukować z telefonu

Wraz z rozwojem technologii telefony coraz bardziej zyskują na znaczeniu. Ich rozbudowane funkcje sprawiają, że zastępują dotychczasowe komputery stacjonarne czy aparaty fotograficzne. Przy nauczaniu zdalnym staje się narzędziem umożliwiającym naukę.

Bardzo jest pomocnym urządzeniem, gdy w gospodarstwie domowym jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym, a do dyspozycji tylko jeden komputer czy laptop. Drukowanie z telefonu staje się wtedy niezwykle istotne, nawet jeżeli znajdujemy się chwilowo poza domem. Wygodne jest, jeżeli po powrocie do mieszkania czekają na nas już przygotowane ćwiczenia, wykłady czy dokumenty z pracy.

 

Jak drukować za pomocą telefonu?

Jak drukować z telefonu? Jedną, z możliwości jest wybranie drukarki z funkcją Wi-Fi (np. Canon PIXMA TS8350). Wielofunkcyjne urządzenie daje możliwości nie tylko na drukowanie, ale na kopiowanie, skanowanie, które niezwykle ułatwi prace czy naukę online. Drukowanie bezprzewodowe wykorzystuje do pracy domową sieć Wi-Fi, do której musi być podłączony telefon i drukarka.
Natomiast praca zdalna drukarki powinna być wspomagana wydrukiem przez e-mail lub przez chmurę. Drukowanie przez Internet będzie wymagało podpięcia się pod usługę np. Google Cloud Print, która również rozwinie możliwości urządzenia. Możesz wydrukować dokument, będąc poza miejscem zamieszkania, posiadając tylko dostęp do Internetu. Utrudnieniem jest tu dysponowanie kontem np. Google. Jeżeli tradycyjna drukarka jest podłączona do komputera, a on do sieci, również istnieje możliwość skorzystania z tej usługi.

Czy trzeba zainstalować aplikacje? 

Do obsługi wydruków przez telefon musi zostać zainstalowana aplikacja. Poza tym należy się upewnić, że drukarka jest podłączona do sieci wi-fi oraz że zostały zamontowane tusze (np. w przypadku drukarki CANON PIXMA mogą to być tusze oznaczone symbolem Canon PIXMA TS8350 tusze). 

Jeżeli zarówno telefon, jak i drukarka są w zasięgu domowej sieci Wi-Fi, nie ma potrzeby drukowania przez chmurę. Urządzenia z systemem Android mogą drukować za pomocą podłączenia przez kabel USB z drukarką, wówczas drukarka musi korzystać z sieci bezprzewodowej lub przewodowej.
Rozwój technologii nieustannie zmierza w kierunku zwiększania możliwości urządzeń, a tym samym stwarza okazje do korzystania z nich w domu i poza nim.

Źródło zdjęcia:

Likhit Thitilak / Shutterstock.com

Wyświetlony 77 razy

Media

artykuły sponsorowane copywriting
© 2013-2020 by SN2.EU