czwartek, 09 lipiec 2020 18:44

5 popularnych pytań o system odwróconej osmozy

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Zły stan komunalnej sieci wodociągowej oraz zazwyczaj odbiegająca od ideału kondycja wewnętrznej instalacji w naszych domach i mieszkaniach to główni winowajcy odpowiedzialni za niską jakość wody płynącej z kranów. Doskonałym sposobem na usunięcie zarówno zanieczyszczeń fizycznych, jak i niepożądanych związków organicznych jest stosowanie filtrów odwróconej osmozy.

Ta skuteczna metoda wciąż jednak budzi wiele kontrowersji i otoczona jest szeregiem pytań i wątpliwości. Dziś odpowiemy na te, które pojawiają się najczęściej.

Czy woda osmotyczna to to samo co woda destylowana?

Nie. Proces destylacji usuwa z wody tlen oraz dwutlenek węgla, nie eliminuje natomiast wszystkich związków mineralnych, czy też na przykład chloru. Efekt filtracji osmotycznej jest dokładnie odwrotny - pozbywamy się wszelkich związków dodatkowych i uzyskujemy wodę o czystości zbliżonej do 100%.

Czy filtracja osmotyczna oznacza duże koszty?

Nie. Warunkiem jest skorzystanie z oferty rzetelnych dostawców i dobranie filtrów zgodnie z własnymi potrzebami. Membrana stanowiąca najważniejszy element systemu charakteryzuje się dużą trwałością i z powodzeniem posłuży przez kilka lat.  Częstotliwość wymiany wkładów filtracyjnych uzależniona jest od ilości poboru wody, jednak zazwyczaj nie trzeba tego robić częściej niż jeden lub dwa razy w roku. W tym miejscu warto wspomnieć o ofercie firmy Global Water będącej renomowanym dostawcą systemów oczyszczania wody. Profesjonalni sprzedawcy pomogą dobrać filtry do wody gwarantujące maksymalną efektywność przy zachowaniu rozsądnego poziomu kosztów.

Czy odwrócona osmoza to dobre rozwiązanie dla alergików?

Tak. Korzyści płynące z filtracji osmotycznej najwyraźniej odczują osoby obarczone schorzeniami skórnymi. Przefiltrowana woda pozbawiona jest alergenów oraz substancji drażniących, które wyjątkowo niekorzystnie wpływają na przykład na atopowe zapalenie skóry. Ten fakt sprawia też, że tak oczyszczona woda jest doskonałym środkiem higienicznym świetnie sprawdzającym się podczas opieki nad małymi dziećmi, których delikatna skóra jest wyjątkowo podatna na podrażnienia.

Czy podczas filtracji zużywana jest duża ilość wody?

Tak. Charakterystyka przebiegu procesu oczyszczania wiąże się z tym, że duża ilość wody traktowana jest jako odpad, a do użytkownika trafia jedynie płyn o najwyższej jakości. Nie oznacza to jednak konieczności ponoszenia strat finansowych i marnowania wody. Może być ona wykorzystana do prac gospodarczych, spłukiwania toalet, zmywania i czynności porządkowych, czyli wszędzie tam, gdzie jej zużycie jest największe.

Czy odwrócona osmoza to najbardziej efektywna metoda oczyszczania wody?

Tak. Proces filtracji zatrzymuje wszystkie związki większe od cząstek wody. Przeciętna bakteria jest od nich większa około 5000 razy, a wirus około 1000 razy. Membrana filtruje także związki aluminium, manganu, żelaza, fosforanów, siarczanów, miedzi, niklu, krzemianów i chlorków, amoniaku, potasu i srebra, substancji promieniotwórczych i kadmu, ołowiu, sodu, wapnia i magnezu, azotanów i bromków, rtęci, cyjanków i chromianów. Krótko mówiąc - nie istnieje bardziej efektywna metoda uzdatniania wody.

Wyświetlony 90 razy

Media

artykuły sponsorowane copywriting
© 2013-2019 by SN2.EU