poniedziałek, 29 czerwiec 2020 17:13

Jak przygotować się do wyjazdu do Puszczy Białowieskiej? Gdzie się zatrzymać?

Wakacje w Białowieży Wakacje w Białowieży

Wyjeżdżasz do Białowieży pierwszy raz i zupełnie nie wiesz, co zabrać i gdzie się zatrzymać? Zerknij do przewodnika, wejdź na fora tematyczne lub blog podróżnicze dotyczące białowieskich wypraw. Cenne uwagi innych pomogą ci przygotować się jak najlepiej na tę wyjątkową wakacyjną przygodę.

Co zabrać ze sobą do Białowieży?

Jeśli marzy ci się weekend w lesie, to Białowieża jest idealnym miejscem na zrealizowanie twojego pragnienia. Spędzisz tu mile czas, wybierając aktywność na łonie natury lub zaszywając się w leśne ostępy. Również dla dzieci jest sporo miejsc i atrakcji, dlatego nikt nie będzie się nudził nawet przez chwilę.

Wybierając się do Puszczy Białowieskiej, nie zapomnij zabrać ze sobą paszportu. Wschodnia część Białowieży znajduje się po stronie białoruskiej, dlatego trzeba mieć ze sobą ww. dokument. Warto zwiedzić Puszczę w całości, aby w pełni poznać uroki tego wyjątkowego miejsca.

Kilka miejsc, które warto zobaczyć!

Są takie miejsca w Białowieży, w których po prostu trzeba być. Jednym nich jest Zespół Pałacowy umiejscowionym w bajkowym krajobrazie. Drewniany mostek i staw oraz otaczająca przyroda tworzą niezwykle klimatyczną scenerię. W Pałacu znajduje się zabytkowy Dworek Gubernatora, na  którego miejscu stał niegdyś dwór Augusta II Sasa. Warto się tam udać, choćby dlatego, że to najstarszy budynek w polskiej części Puszczy. Jeśli zabierasz ze sobą w podróż swoje pociechy, przy dworku znajdą wiele miejsca do zabawy na łonie natury.

Kolejnym miejscem, które trzeba zobaczyć to najstarsze Muzeum w polskich parkach narodowych pełne przyrodniczych perełek dotyczących Białowieży. Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego to dla miłośników botaniki, zoologii i historii Puszczy znajdzie się tu wiele atrakcyjnych zbiorów.

Jeśli lubisz spacerować i podziwiać cuda przyrody, krótka wycieczka Bulwarami nad Narewką sprawi ci wiele radości. Po drodze znajduje się wieża widokowa, z której rozciąga się cudowny widok na okolicę – dolinę rzeki, torfowiska i łąki. W tym miejscu na pewno odpoczniesz i nasycisz oczy pięknem białowieskiej przyrody.

Oprócz ww. propozycji możesz wybrać się na spacer do „Miejsca Mocy”. W leśnej przestrzeni z dala od cywilizacji znajduje się kamienny krąg i uroczysko – w tym miejscu prawdopodobnie Słowianie sprawowali swój kult. Warto też zobaczyć nieczynną stację kolejową z 1897 r. oraz wybrać się na ścieżkę edukacyjną „Żebra Żubra”. Atrakcji w Białowieży jest pod dostatkiem.

Gdzie się zatrzymać w Białowieży?

Sporo osób wybiera pola namiotowe i campingi. Szczególnie młodsi decydują się na to iście traperskie życie na łonie natury. Druga część osób wybiera apartamenty, czyli wypoczynek w lesie w zupełnie innym klimacie. Wystarczy zerknąć na stronę Enklawy Białowieskiej: "https://apartamentywpuszczy.pl/", aby zobaczyć, jak wiele trakcji czeka na gości apartamentów. Możesz skorzystać leśnego SPA, Sport Baru, gdzie skosztujesz smaczne posiłki europejskiej kuchni z regionalnymi akcentami. Do dyspozycji gości jest także bio basen, park linowy, strefy parku sensorycznego i wiele innych atrakcji.

To tylko niektóre z możliwości aktywnego i biernego spędzania czasu w miejscu, jakim jest puszcza białowieska. Wypoczynek w białowieskich klimatach to niezapomniane chwile na łonie natury. Odpoczniesz i zdystansujesz się do rzeczywistości, a ze sobą zabierzesz niezapomniane wspomnienia.

Media

© 2013-2020 by SN2.EU