środa, 10 czerwiec 2020 14:55

Organizacja wesela

Krówki weselne Krówki weselne

Wesele i ślub to prawdopodobnie dwa najważniejsze (albo jedne z najważniejszych - nie możemy w końcu zapominać o tak pięknym dniu w życiu każdego młodego mężczyzny i kobiety jak narodziny pierwszego dziecka) wydarzenia w życiu każdej młodej pary. Trzeba jednak pamiętać, że to piękne i niezwykłe wydarzenie okupione jest ogromnymi kosztami.

Mowa tutaj o kosztach dosłownych, czyli liczonych w sumach pieniędzy (a tych przyjdzie nam za zrobienie wesela naprawdę dużo), ale również o ogromnych pokładach czasu jaki będziemy musieli poświęcić na zorganizowanie takiego wydarzenia. Nie możemy też oczywiście zapominać o ogromnym stresie jaki będzie nam towarzyszył przez cały czas trwania przygotowań.

Od czego więc zacząć przy organizacji tak dużego wydarzenia jakim jest ślub i wesele? Przede wszystkim na początku musimy zdecydować się jaki rodzaj ślubu chcemy mieć - czy będzie to ślub cywilny czy ślub kościelny. Różnic między tymi dwoma rodzajami ślubu jest kilka. Najważniejszą różnicą jest oczywiście ta wynikająca z faktu, że ślub cywilny jest ślubem świeckim, czyli pozbawionym jakiejkolwiek religijności - jest więc przeznaczony dla wszystkich osób niewierzących lub wierzących, ale niepraktykujących. Ślub kościelny jest natomiast ślubem całkowicie religijnym, który wiąże nas o wiele bardziej silnymi więzami, których rozerwanie potem jest bardzo ciężkie - na przykład wówczas gdy chcielibyśmy wziąć rozwód. Rozwód cywilny otrzymamy zawsze, rozwodu kościelnego natomiast niekoniecznie - według danych za rok 2019, Kościół Katolicki w Polsce pozytywnie rozpatruje jedynie 1/3 wszystkich wniosków o przyznanie parom rozwodu kościelnego.

Różnica pomiędzy tymi dwoma ślubami to również cena. Ślub cywilny jest zdecydowanie tańszy, ponieważ jego koszt wynosi od 300 do 500 złotych. Ślub kościelny jest o wiele droższy. Ceny zaczynają się dopiero 3000 złotych, a kończą nawet na 10000-12000 złotych w zależności od tego jak na przykład udekorowany ma zostać kościół, czy mają grać organy, czy ma być czerwony dywan i konfetti i tak dalej.

Jeżeli będziemy już wiedzieli na jaki ślub się decydujemy, to będziemy musieli następnie ustalić termin ślubu oraz termin wesela - w końcu oba wydarzenia odbędą się tego samego dnia. Decyzję o terminie ślubu i wesela powinniśmy podjąć na około 6 miesięcy przed planowanym terminem, tak żebyśmy mieli dużo czasu na organizację każdego szczegółu tego ważnego dnia.

Kiedy już wiemy kiedy ślub się odbędzie, to możemy zacząć przygotowywać wszystkie szczegóły obu wydarzeń. Jednym z nich jest na przykład suknia panny młodej i garnitur lub frak pana młodego na nas ślub.

Trzeba też pomyśleć o wynajęciu sali na wesele oraz o organizacji cateringu i alkoholu. Ciekawym pomysłem może być mały i spersonalizowany słodki poczęstunek dla gości. Krówki weselne rustykalne z imionami pary młodej na opakowaniach mogą być bardzo ciekawym i niecodziennym rozwiązaniem, które na pewno pozytywnie zaskoczy każdego z gości. Oprócz sali i cateringu będziemy musieli pomyśleć również o torcie weselnym.

 

 

© 2013-2020 by SN2.EU