środa, czerwiec 12, 2024
środa, 21 grudzień 2022 20:44

Potrzebujesz najlepszej jakości nadruku na gadżetach? Wybierz art print!

art print art print Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Logowane upominki to doskonały sposób na przełamanie pierwszych lodów podczas spotkania biznesowego, okazanie szacunku i sympatii klientowi czy zrobienie mu przyjemności z okazji świąt, rocznicy współpracy, branżowej uroczystości czy choćby dużego zamówienia.

Technologia wykonania gadżetów może być bardzo różna – od najprostszego i najmniej szczegółowego zadruku bo nowość – art print, czyli przeniesienie na przedmiot użytkowy grafiki o wysokich parametrach. Czym różni się ta technologia od pozostałych opcji i dlaczego warto się nią zainteresować?

Co to jest art print?

Art print to innowacyjna technologia nadruku, stanowiąca ciekawą alternatywę dla dotychczas stosowanych rodzajów logowania gadżetów reklamowych. Nadruk przygotowywany jest w formie kartki sublimacyjnej, precyzyjnie nanoszonej na przedmiot pokryty warstwą poliestru – np. na kubek. Trafia on następnie do specjalnego pieca a wysoka temperatura umożliwia przeniesienie grafiki na przedmiot z ogromną skrupulatnością, tak w zakresie licznych szczegółów, jak i wyjątkowo żywych kolorów.

Przygotowany w ten sposób nadruk nie wyblaknie z czasem, nie zetrze się w trakcie mycia i nie zejdzie z czasem. Obdarowani klienci będą więc mogli korzystać z ofiarowanej przez ciebie ceramiki całymi latami, a twoje logo czy reklama będą z nimi obecne na co dzień, w tej samej świetnej formie jak tuż po wykonaniu.

Jak przebiega wykonanie nadruku metodą art print?

Rozpoczynamy oczywiście od projektu – możemy wykonać go sami albo skorzystać z przesłanego przez ciebie projektu. W tym drugim przypadku sprawdzamy plik pod kątem jego poprawności i zgodności z naszymi wytycznymi, co stanowi niezbędny warunek udanego wydruku.

Gdy projekt jest już zaakceptowany przez obie strony, przechodzimy do jego realizacji. Drukujemy naklejkę w formie kalkomanii, bardzo dokładnie ją docinamy i równie precyzyjnie nakładamy na kubek. Dociskamy nadruk specjalną opaską silikonową, aby mieć pewność, że nie przemieści się on w trakcie transportu i pobytu w piecu.

Cały proces wykonywany jest ręcznie, co niweluje ryzyko wad powstających przy maszynowej produkcji taśmowej. Jednocześnie wypalanych jest 20 kubków, piec rozgrzewa się do temperatury 200°C i pracuje przez 20 minut. W tym czasie farba z kalki wnika w strukturę kubka stając się jego częścią składową, niemożliwą do zmycia czy starcia. Wykonanie nadruku krok po kroku możesz zobaczyć tutaj.

Następnie zamówienie jest kompletowane, pakowane i wysyłane do klienta, który może przekazać ciekawe, estetyczne i praktyczne upominki własnym kontrahentom.

Jakie są zalety art print?

Nadruk w technologii art print jest obecnie hitem wśród osób poszukujących wysokiej jakości upominków dla swoich klientów. Może on być stosowany zarówno na klasycznych kubkach, jak i na tych termozmiennych, cieszących się dużą popularnością z uwagi na interesujący efekt (tj. pojawienie się nadruku lub jego modyfikacja pod wpływem wlania do środka gorącego lub zimnego napoju).

Jakość zdjęcia na kubku to 300 dpi, a więc mówimy o dokładności fotograficznej, z jaskrawymi, głębokimi, żywymi kolorami i doskonale widocznymi detalami. Czas życia nadruku to min. 1000 cykli w domowej zmywarce. Ponieważ koszty przygotowania prototypu są niewielkie, logowanie art print świetnie sprawdza się również w przypadku niewielkich nakładów.

Jak w przypadku wszystkich nadruków, najlepiej są one widoczne na neutralnym, jasnym tle – polecane są więc kubki białe. Należy również pamiętać, że technologia nakładania nalepki umożliwia logowanie technologią art print wyłącznie od strony zewnętrznej.

Wybór art print podnosi prestiż przedsiębiorstwa- udowadniasz, że liczy się dla ciebie jakość a obdarowani kontrahenci, porównując gadżety od ciebie z tymi otrzymanymi z innych źródeł, od razu dostrzegą różnicę. Przełoży się to na lepsze relacje biznesowe – każdy chce być traktowany priorytetowo. Zakup produktu logowanego w technologii art print jest więc inwestycją, która szybko się zwróci.