czwartek, maj 30, 2024
piątek, 30 czerwiec 2023 10:25

Kiedy zdecydować się na skup mieszkania?

Skup mieszkań Skup mieszkań fot: pixabay

Jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży mieszkania, możesz natrafić na duży problem. Tradycyjna sprzedaż w takim przypadku niekoniecznie się sprawdzi. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skup nieruchomości, który od dobrych kilku lat cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. To rozwiązanie, które kierowane jest do różnych grup klientów.

Okazuje się, że w wielu przypadkach sprawdza się naprawdę świetnie, będąc sposobem na błyskawiczne otrzymanie gotówki. Zobaczmy, kiedy skup mieszkania to dobre rozwiązanie, a także ile można zyskać, decydując się na pozbycie się mieszkania w ten sposób.

 

Dla kogo skup mieszkań?

Ci, którzy mają dość czasu i nie muszą spieszyć się ze sprzedażą mieszkania mogą próbować samodzielnie znaleźć nabywcę, czekając aż trafi się ktoś, kto zechce kupić nieruchomość po ustalonej stawce. Niestety, nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Nie brakuje osób, które z różnych względów zmuszone są do naprawdę szybkiej sprzedaży mieszkania. Do skupu nieruchomości warto zgłosić się, jeśli:

  • szybko potrzebujesz pieniędzy, które chcesz przeznaczyć na inny cel;
  • podjąłeś decyzję o wyjeździe z Polski na stałe i nie masz czasu na długie szukanie nabywcy;
  • mieszkanie jest w kiepskim stanie technicznym, nie chcesz przeprowadzać remontu, a bez niego szanse na znalezienie kupca są niewielkie;
  • nieruchomość jest zadłużona;
  • nieruchomość objęta jest działaniami komorniczymi.

Naprawdę dużą popularnością cieszy się skup nieruchomości z komornikiem https://atrium-nieruchomosci.pl/skup-nieruchomosci-z-komornikiem/ a także lokatorem.

Co można zyskać, decydując się na skup nieruchomości?

Cały proces skupu jest naprawdę mało skomplikowany. Decydując się na niego, nie musisz obawiać się więc problemów. Co ważne, firm zajmujących się skupem nieruchomości nie brakuje. Jedną z nich jest Atrium nieruchomości, która gwarantuje solidną, rzetelną wycenę. Decydując się na skup nieruchomości, musisz liczyć się z tym, że sprzedaż mieszkania odbędzie się naprawdę szybko, a otrzymana kwota będzie nieco niższa od rynkowej. Bez wątpienia jest to jednak coś za coś. Ogromnym atutem skupu nieruchomości jest to, że w zdecydowanej większości przypadków pieniądze otrzymujesz do ręki od razu po sfinalizowaniu transakcji.