wtorek, maj 28, 2024
wtorek, 02 sierpień 2022 18:19

Zabezpieczenie ładunku podczas transportu

worki sztauerskie worki sztauerskie pixabay

Transport ładunku jest jedną z najbardziej odpowiedzialnych funkcji. Ponieważ przewożony towar musi być odpowiednio zabezpieczony, dzięki czemu nie będzie dochodziło do jego przesunięcia lub w najgorszym przypadku zniszczenia.

Jest to nawet bardzo ważne z punktu widzenia unijnego prawa. Mówi o tym norma PN-EN 12195, która dokładnie określa, w jaki sposób powinny być transportowane poszczególne materiały oraz pozostałe produkty. Dzięki takim oraz innym normom, które zostaną spełnione, transportowany towar będzie w pełni bezpieczny

Sposoby na blokowanie ładunku

Istnieje wiele skutecznych metod na to, aby odpowiednio zabezpieczyć ładunek na wypadek jego zniszczenia. Jednym z rozwiązań, które doskonale sprawdzają się w przypadku transportu ładunku są worki sztauerskie. Określane są one również mianem poduszek sztauerskich, czy też poduszek powietrznych przeznaczonych do transportu. Rzeczywiście są to nadmuchiwane poduszki, dzięki którym można z łatwością wypełnić wolne przestrzenie. Ich głównym zadaniem jest blokowanie ładunku przed jego przemieszczaniem się. Jak wiadomo, ładunek jest również narażony w dużej mierze na rozmaite wstrząsy. Właśnie w takich okolicznościach poduszki sztauerskie służą do amortyzowania powstających drgań oraz wstrząsów.

 

Wśród kolejnych zabezpieczeń, które cieszą się bardzo dużym uznaniem, wyróżnić można także transportowe maty antypoślizgowe. Produkuje się je ze specjalnego granulatu gumowego, dzięki czemu maty posiadają właściwości antypoślizgowe. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, przez co ładunek nie jest narażony na ślizganie się po powierzchni, na której się znajduje. W ten sposób istnieje możliwość zmniejszenia ilości pasów zabezpieczających. Dodatkowo maty antypoślizgowe sprawdzają się w przypadku wyjątkowo ciężkiego ładunku. Warto mieć na uwadze, iż elementów oraz akcesoriów przeznaczonych do zabezpieczenia ładunku jest zdecydowanie więcej. Korzystając z konkretnych rozwiązań można zadbać o profesjonalny transport bez ryzyka uszkodzenia ładunku.