piątek, maj 31, 2024
sobota, 25 czerwiec 2022 14:04

Jak i gdzie najlepiej handlować kryptowalutami? Najważniejsze informacje

ETF na kryptowaluty ETF na kryptowaluty pixabay

Kryptowaluty z każdym kolejnym rokiem zdobywają coraz większe uznanie w oczach inwestorów. Przez wielu traktowane są jako waluta przyszłości, która znacząco zmieni postrzeganie światowej gospodarki. Na razie jednak handel kryptowalutami jest najczęściej dodatkową opcją, obok wielu innych inwestycji. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed wejściem na ten rynek!

Jak i gdzie najlepiej handlować kryptowalutami? Najważniejsze informacje

Handel kryptowalutami cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony doświadczonych, jak i początkujących inwestorów. Nie powinno to dziwić, ponieważ wybór jest na tyle szeroki, że spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Tym bardziej, że mamy tutaj do czynienia z niskim progiem wejścia, co jest niewątpliwym atutem. 

Kryptowaluty - czym są i jak inwestować?

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się temu, czym dokładnie są kryptowaluty. Pod pojęciem tym należy rozumieć wirtualną walutę, która działa na zasadzie rozproszonego systemu księgowego bazującego na kryptografii, który przechowuje informacje o stanie posiadania w umownych jednostkach. Obecnie trudno mówić o tym, aby kryptowaluty wypierały z rynku tradycyjną walutę, ale w wielu krajach są już uznawane za środek płatniczy. W większości przypadków mają one jednak wyłącznie charakter inwestycyjny, a także są jednym z rozwiązań jeśli chodzi o możliwość lokowania kapitału. Wśród najpopularniejszych kryptowalut można wymienić oczywiście Bitcoin, Ethereum, Ripple, Stellar czy Solana. 

Gdzie inwestować w krypto?

Zakup ETF na kryptowaluty i wielu innych instrumentów odbywa się online, a inwestorzy mogą dokonywać transakcji przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Jeśli mówimy o tym, gdzie najlepiej zainwestować w krypto, możliwości jest kilka, ale na uwagę zasługują głównie profesjonalne platformy tradingowe. Pozwalają one zachować kontrolę nad wszystkimi swoimi inwestycjami, a także śledzić rynek w czasie rzeczywistym. Wszystko to sprawia, że inwestowanie jest niezwykle proste i szybkie, a często to właśnie od błyskawicznej reakcji zależy być albo nie być całej transakcji. 

Handel kryptowalutami - czy to bezpieczne i opłacalne? 

Wielu inwestorów zastanawia się nad opłacalnością wejścia na rynek kryptowalut. Każdy musi jednak sprawdzić możliwości tego instrumentu samodzielnie i na tej podstawie wysnuć jakiekolwiek wnioski. Na pewno warto wybierać sprawdzone i zaufane platformy inwestycyjne, co wpływa na wyższy stopień bezpieczeństwa. Ponadto, trzeba pamiętać o tym, że handel kryptowalutami z jednej strony może przynieść wymierne korzyści, ale z drugiej zawsze istnieje ryzyko straty pieniędzy, z czym trzeba się liczyć.