sobota, maj 18, 2024
sobota, 16 kwiecień 2022 09:54

Systemy telematyczne

Systemy telematyczne Systemy telematyczne pixabay

Utrzymanie rentowności biznesu przewozowego nie jest takie proste. Przedsiębiorcy muszą trzymać rękę na pulsie praktycznie przez 24 godziny na dobę.

Dokładają oni wszelkich starań do zapewnienia ekonomicznych rozwiązań, zarządzania swoją flotą, ale również wszystkimi pracownikami. Jednak istnieje sposób, który pozwala ułatwić sobie całą tą pracę – są nim dobrej jakości systemy telematyczne.

 

Systemy telematyczne na miarę XXI wieku

Systemy telematyczne potrafią usprawnić pracę każdego przedsiębiorcy, który zarządza firmą w branży TSL. Potrafią one pomóc w redukcji kosztów, monitorowaniu swoich samochodów, a także oszczędzają czas i nerwy. Do największych zalet korzystania z systemów telematycznych należą:

  • Monitorowanie spalania pojazdów; w dzisiejszych czasach paliwo gra integralną rolę w zachowaniu rentowności firmy. Samochody ciężarowe posiadają ogromne spalania dlatego każdy litr paliwa ma znaczenie. Systemy telematyczne umożliwiają pobieranie raportów z spalania na danych odcinkach trasy określonych kierowców dzięki czemu każdy kierownik będzie wiedział jak jego kierowca pracuje. Często wystarczy zwrócić mu uwagę nadmieniając, że być może zbyt szarżuje
  • Monitoring stanu technicznego pojazdu; pozwala on na dostarczenie informacji takich jak usterki, awarię, planowane przeglądy techniczne czy inne nieprawidłowości. Dzięki temu przedsiębiorca zawsze będzie wiedział w jakim stanie znajduje się jego flota. Dodatkowo systemy telematyczne przypominają o planowanych serwisach i przeglądach, których niedotrzymanie może grozić nałożeniem kar finansowych
  • Ułatwienie pracy kierowców; kierowcy posiadają tachografy, których poprawne odczytywanie umożliwia obliczenie ich czasu pracy. W skrócie mówi to o tym kiedy mają zejść na przerwę. Systemy telematyczne automatycznie odczytują dane z tachografu ułatwiając kierowcy ocenę sytuacji na drodze.

Podsumowanie

Systemy telematyczne w dzisiejszych czasach stanowią podstawę funkcjonowania każdej sprawnej firmy transportowej. Wiele przedsiębiorców obecnie nie wyobraża sobie życia bez korzystania z pomocy jaką systemy telematyczne.