środa, czerwiec 12, 2024
poniedziałek, 13 grudzień 2021 13:26

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

biuro rachunkowe Profito biuro rachunkowe Profito pixabay

Wybierając biuro rachunkowe warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które sprawią, że prowadzenie księgowości będzie pozbawione pomyłek oraz niedociągnięć, a to pozwoli uniknąć strat finansowych. Zobacz co należy sprawdzić przed nawiązaniem współpracy z biurem księgowym. 

Ochrona danych osobowych

Obowiązujące obecnie przepisy nakładają na przedsiębiorców bardzo rygorystyczne zasady dotyczące ochrony danych osobowych klientów czy pracowników. Korzystając z usług biura rachunkowego Lublin kontrolę nad danymi przekazujemy firmie zewnętrznej, która często korzysta z zupełnie innego systemu do rozliczeń czy przechowywania danych. Czasami zdarza się, że dane nie są w żaden sposób chronione. Dlatego jeszcze przed wyborem biura rachunkowego warto zadać zleceniobiorcy kilka pytań, na przykład w jaki sposób zapobiega wykradnięciu danych, jak zabezpiecza serwery albo czy posiada wewnętrzną politykę bezpieczeństwa. Można również zlecić audyt zewnętrznej firmie, która sprawdzi bezpieczeństwo przechowywania danych przez potencjalnego zleceniobiorcę.

Kwalifikacje pracowników biura

Zanim przedsiębiorca zdecyduje się na wybór biura rachunkowego powinien sprawdzić kim są osoby, które w nim pracują. Czy posiadają odpowiednie kwalifikacje? Czy firma inwestuje w doszkalanie pracowników, aby byli oni na bieżąco ze wszystkimi zmianami w prawie podatkowym? Obecnie właściciel i pracownicy biura nie mają obowiązku posiadania licencji księgowej, dlatego sprawdzenie tych informacji jest bardzo ważne.

Rozwiązania technologiczne

Biuro księgowe powinno znać wiele różnych systemów księgowych. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy rozliczenie odbywa się w systemie klienta. Jeśli przedsiębiorca chce korzystać z programu używanego przez biuro, również warto zapytać o jego rodzaj.

Zakres usług biura podatkowego

Im większe jest przedsiębiorstwo, tym więcej zadań zleca dla biura rachunkowego Lublin. Dlatego dobrze jest sprawdzić, czy firma posiada pracowników, którzy są ekspertami w różnych dziedzinach, co umożliwi ewentualne konsultacje np. z dziedziny prawnej.

Odpowiedzialność za błędy

Nawet jeśli przedsiębiorca zleca prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej, w przypadku ewentualnej pomyłki, to on ponosi za nią odpowiedzialność. Profesjonalne biuro rachunkowe posiada polisę ubezpieczeniową, która pokrywa koszty w razie błędu któregoś z pracowników. Dlatego przy wyborze biura rachunkowego warto sprawdzić, czy posiada ono polisę OC.

Jeśli szukasz biura rachunkowego Lublin, w którym usługi świadczą wykwalifikowani specjaliści, skorzystaj z pomocy Profito: https://www.profito-lublin.pl.