piątek, czerwiec 21, 2024
piątek, 04 luty 2022 20:37

Afriso – nowoczesne technologie pomiarowe

Afriso Afriso pixabay

Afriso to niemiecki producent urządzeń pomiarowych, monitorujących i sterujących, które są wykorzystywane na co dzień w przemyśle budowlanym i ochronie środowiska.

Produkty Afriso stanowią podstawowe wyposażenie kotłowni, a także są ważnym elementem instalacji wodnych, sanitarnych czy paliwowych. Jak wskazują przedstawiciele grupy Afriso, zarówno historia, jak i współczesna pozycja przedsiębiorstwa zobowiązuje firmę do szczególnej dbałości o jakość produktów i obsługi, a także do wyznaczania najwyższych standardów w branży.

 

Historia marki Afriso

Grupa Afriso funkcjonuje na europejskim rynku już od ponad 150 lat. Początkowo zajmowała się wyłącznie produkcją urządzeń przeznaczonych do pomiaru temperatur i ciśnienia, jednak z biegiem czasu jej asortyment sukcesywnie się rozrastał. Założycielem firmy Afriso był Adelbert Fritz, a nazwa marki wywodzi się od zwrotu Adelbert Fritz und Sohn, czyli po prostu Adelbert Fritz i syn.

Co ciekawe, mimo upływu lat, Grupa Afriso nadal znajduje się pod kontrolą rodziny Fritzów; to swego rodzaju fenomen na tle licznych międzynarodowych korporacji. Elmar i Jürgen Fritzowie czwartym pokoleniem rozwijającym to wyjątkowe przedsiębiorstwo. Warto podkreślić, że udaje im się to z doskonałym skutkiem: obecnie grupa Afriso działa w 60 krajach na całym świecie. Na polskim rynku produkty Afriso dostępne są już od ponad 30 lat.

Co oferuje marka Afriso?

Katalog produktów i urządzeń produkowanych przez Grupę Afriso jest naprawdę szeroki. Firma oferuje polskim klientom przeróżne zawory, analizatory spalin, a także bezprzewodowe czujniki detekcji wycieku. W ofercie marki znajdują się także manometry, siłowniki elektryczne czy termostaty. Oczywiście Grupa Afriso nie wszystkie produkty wprowadziła na polski rynek od razu. Początkowo skupiała się bowiem na sprzedaży automatycznych odpowietrzników, grup bezpieczeństwa do kotłów grzewczych oraz armatury do oleju opałowego. Dopiero z biegiem lat firma zaczęła oferować coraz to nowszy asortyment. Nic dziwnego, że polski oddział Afriso został wyróżniony tytułem Diament Forbes 2021 jako jedyna z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Produkty marki Afriso są powszechnie wykorzystywane przy wykonywaniu instalacji ciepłowniczych, wodnych, sanitarnych, a nawet paliwowych. Ponadto elektroniczne urządzenia pomiarowe pomagają kontrolować restrykcyjne normy środowiskowe w przemyśle.

Gdzie można zakupić produkty marki Afriso?

Produkty marki Afriso znajdziemy w wielu specjalistycznych salonach stacjonarnych i sklepach internetowych. Pamiętajmy jednak, aby nie podejmować pochopnych decyzji zakupowych, gdyż internet roi się dziś od oszustów. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór renomowanego sprzedawcy, oferującego wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach.

Przykładem sklepu internetowego godnym polecenia jest m.in. Mateomarket.pl. Szeroki asortyment, przejrzysty interface strony i ponad 10 lat doświadczenia w obsłudze klienta sprawiają, że współpraca z tą marką to prawdziwa przyjemność zarówno dla zawodowców, jak i osób prywatnych, hobbystycznie zajmujących się majsterkowaniem. Niezależnie od tego, czy zajmujemy się profesjonalnym montażem systemów grzewczych, czy może podjęliśmy się samotnego remontu łazienki – tu na pewno znajdziemy akcesoria potrzebne na każdym etapie prac remontowo-budowlanych.

Produkty marki Afriso znajdziesz tutaj → https://mateomarket.pl/sklep,9,afriso.html