środa, maj 29, 2024
poniedziałek, 25 październik 2021 17:26

Dobra zamrażarka skrzyniowa - jak ją wybrać?

Zamrażarki skrzyniowe Zamrażarki skrzyniowe pixabay

Zamrażarka skrzyniowa służy do zamrażania nawet sporej ilości produktów. Dlatego też z tego urządzenia tak często korzystają punkty gastronomiczne.

Oczywiście z zamrażarki skrzyniowej korzystać mogą także gospodarstwa domowe. Wystarczy wybrać nieco mniejszy model. Na rynku dostępne są różne urządzenia tego typu. Dlatego przy wyborze konkretnej zamrażalki uwagę zwrócić należy na kilka elementów.

Czym jest zamrażalka skrzyniowa?

Zamrażarki skrzyniowe charakteryzują się tym, że otwierane są od góry. Dzięki temu są one znacznie wydajniejsze i energooszczędne. Dodatkowo takie zamrażalki cechuje znacznie większa pojemność w porównaniu z zamrażalkami szufladowymi. Pozwala to na przechowywanie większej ilości produktów spożywczych. Dlatego cieszą się tak dużą popularnością wśród właścicieli lokali gastronomicznych. Poza tym wiele modeli zamrażalek skrzyniowych wyposażonych jest druciane kosze, które podwieszone są na wewnętrznych częściach obudowy. Można w nich przechowywać te produkty, z których korzysta się najczęściej.

Jak wybrać dobrą zamrażalkę skrzyniową?

Jednym z kluczowych kryteriów wyboru zamrażarki skrzyniowej powinna być jej pojemność. Pod tym kątem kierować należy się własnymi, indywidualnymi potrzebami. Przy wyborze zamrażalki bardzo ważny jest również sposób, w jaki można kierować pracą urządzenia. Dostępne na rynku zamrażarki skrzyniowe wyposażone są w różne systemy sterowania. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w sterowanie elektroniczne. Dzięki temu wszystkie parametry mrożenia ustawić można bardzo dokładnie. Koniecznie wspomnieć trzeba, że przy wyborze zamrażarki skrzyniowej sprawdzić należy, czy jest to urządzenie energooszczędne. Zamrażarka będzie bowiem włączona przez cały czas. Istotne jest zatem, aby nie pobierała zbyt dużo energii elektrycznej. Dobrym wyborem będzie zamrażarka o klasie energetycznej przynajmniej A+.

Jakie dodatkowe funkcje w zamrażalce skrzyniowe?

Zamrażarki skrzyniowe często wyposażone są w różne dodatkowe funkcje. Jedną z takich funkcji jest możliwość bardzo szybkiego mrożenia. Przydaje się w sytuacji, w której wkłada się produkty do zamrażalki i chce się, aby zostały one zamrożone, tak szybko, jak tylko się da. Ważne jest przy tym to, że mimo bardzo szybkiego mrożenia żywność w pełni zachowuje swój smak, konsystencję i wartości odżywcze. Taka funkcja może przydać się w sytuacji, kiedy zapomni się dołożyć nowe produkty do zamrażalki. Wówczas często ratunkiem jest bardzo szybkie mrożenie. To funkcja przydatna zwłaszcza w restauracjach.