wtorek, maj 28, 2024
środa, 20 październik 2021 18:41

Odzież spawalnicza

odzież spawalnicza odzież spawalnicza pixabay

Niektóre zawody wymagają szczególnej ostrożności w czasie wykonywania czynności z nimi związanych.

Jednym z takich zawodów jest spawacz. Oprócz ostrożności osoby, która zajmuje się tym, musi ona zwrócić uwagę także na odpowiedni strój, który będzie chronił jej ciało przed ewentualnymi urazami. Jaką odzież wybrać na czas wykonywania pracy? Gdzie szukać produktów godnych zaufania?

Jakie warunki powinna spełniać odzież spawalnicza? Jakie części garderoby warto mieć wykonując zawód spawacza?

Osoby zajmujące się spawaniem powinny przede wszystkim dbać o ochronę swojej twarzy i wzroku. Tutaj warto wybrać takie produkty jak: specjalistyczne przyłbice i okulary. Nie można także zapominać, że odzież spawalnicza powinna chronić całe ciało, w tym dłonie i nogi. Dlatego też warto zaopatrzyć się w rękawice, bluzy i spodnie. W przypadku butów dobrze jest postawić na takie, które będą miały wzmocnione noski, co uchroni palce stóp w razie, gdyby na nogę spadł ciężki przedmiot. Wybierając odzież ochronną do spawania, warto zwrócić uwagę także na to, czy spełnia ona określone normy, w tym EN ISO 11611 „Odzież ochronna dla spawaczy i pracowników w zawodach pokrewnych”.

Gdzie szukać specjalistycznej odzieży spawalniczej?

Z uwagi na to, że odzież ochronna dla spawaczy, ale i dla wielu innych zawodów powinna spełniać określone wymagania i normy, najlepiej kupować ją w specjalistycznych sklepach. Najlepiej sprawdzić ofertę takich, które specjalizują się w sprzedaży produktów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Dobrze jest też wybierać produkty sprawdzonych i zaufanych producentów, którzy są obecni na rynku od wielu lat. Szeroką ofertę produktów z zakresu ochrony ciała można przede wszystkim znaleźć w internetowych sklepach BHP. Oferują one niejednokrotnie nie tylko ubrania robocze, ale także szereg innych produktów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Niektóre z nich oferują także dodatkowe usługi takie jak np. nadruki na zamawianej odzieży roboczej, czy szkolenia związane z bezpieczeństwem pracy w różnych zawodach.