środa, maj 29, 2024
poniedziałek, 27 wrzesień 2021 15:24

Kampanie mailingowe i bazy danych

kampanie mailingowe kampanie mailingowe pixabay

Mailing jest skuteczną metodą zwiększania sprzedaży. Ale do kogo go wysyłać, gdy nie masz jeszcze własnej bazy mailingowej? W sieci można natknąć się na kuszące niskimi cenami ogłoszenia sprzedaży baz. Czy warto z nich skorzystać?

Zachęć ludzi do subskrypcji za pomocą odpowiedniego przekazu

Ludzie naturalnie chcą bardziej angażować się w e-maile z treścią, która jest dostosowana do ich preferencji, trendów zakupowych, historii zakupów i innych czynników osobistych. Jednak motywowanie ludzi do zapisywania się na regularne otrzymywanie wiadomości e-mail jest trudnym zadaniem, ponieważ zanim klikną oni przycisk subskrypcji, powinien istnieć pewien poziom zaufania do firmy.

Istnieją również różne powody, dla których ludzie zapisują się do newsletterów. 42,3% Amerykanów zapisuje się na listy mailingowe przede wszystkim dlatego, że chce otrzymywać promocje i zniżki. W rezultacie, 1 na 3 subskrybentów dokona zakupu w firmie, do której się zapisali. Nie tylko to: subskrybenci e-maili są około cztery razy bardziej skłonni do udostępniania treści w mediach społecznościowych. Kampanie mailingowe są za pomocą tego widoczne jeszcze bardziej.

Z drugiej strony, trzeba być ostrożnym z tym, jak agresywnie angażujesz subskrybentów poprzez swoje kampanie mailingowe. W przeciwieństwie do postów w mediach społecznościowych, które mogą być publikowane każdego dnia, pojedynczy e-mail marketingowy powinien być zaplanowany z precyzją i wysłany w odpowiednim czasie. Dla przykładu, 40,5% amerykańskich subskrybentów woli otrzymywać e-maile tylko raz w miesiącu, a gdy dostają je zbyt często, 30,8% z nich wypisuje się z listy.

Poniżej przedstawiamy powody, dla których ludzie rezygnują z subskrypcji list mailingowych:

  • Zbyt wiele e-maili (59%)
  • Treści przestały być istotne (43%)
  • Nie pamiętam, jak się zapisałem lub nie rozpoznaję marki (43%)

Wykorzystanie poczty elektronicznej do zatrzymania lub odzyskania klientów

Oprócz pozyskiwania nowych klientów, kampanie mailingowe są również skutecznym narzędziem do utrzymania klientów. Kiedy dostajemy specjalne e-maile od naszej ulubionej marki, mamy tendencję do doceniania firmy bardziej i czujemy się szczęśliwi, że jesteśmy częścią ich listy e-mailowej.