środa, maj 29, 2024
poniedziałek, 09 sierpień 2021 14:42

Frezowanie komina: jak bezpiecznie i nieinwazyjnie udrożnić uszkodzony komin?

frezowanie komina Olsztyn frezowanie komina Olsztyn pixabay

Złe nawyki związane z paleniem w piecu i nieregularne czyszczenie przewodu kominowego to najczęstsze przyczyny uszkodzeń komina: przewężeń i nieszczelności.

Uszkodzony komin powoduje problemy z ogrzewaniem i zagraża bezpieczeństwu domowników, dlatego tak ważne jest, aby szybko i skutecznie pozbyć się problemu. Na czym polega frezowanie komina? Sprawdź, jak zadbać o uszkodzony komin i skutecznie usunąć jego nieszczelność.

Frezowanie komina, czyli naprawa nieszczelnego komina

Frezowanie w porównaniu do tradycyjnej metody naprawy uszkodzonego komina jest stosunkowo nieinwazyjnym sposobem na udrożnienie przewodu kominowego w budynku. Zamiast wyburzenia jednej ze ścianek albo wyburzenia górnej części konstrukcji i zbudowania jej od nowa można zdecydować się na rozwiercenie przewodu kominowego, tak aby zwiększyć jego średnicę.

Frezowanie komina to nowoczesna technika udrażniania i naprawy zniszczeń – rozwiercony komin zostaje uszczelniony metodą szlamowania albo poprzez montaż wkładu kominowego. Dzięki temu można pozbyć się zalegających warstw sadzy, zwiększyć ciąg i zmniejszyć zużycie paliwa, co przekłada się na oszczędności oraz większą efektywność grzewczą.

Specjalista od frezowania kominów – jak go znaleźć?

Spalanie śmieci, nieumiejętne palenie w piecu i nieregularne czyszczenie przewodu kominowego prowadzi do uszkodzeń i nieszczelności. Kiedy pojawiają się problemy z ogrzewaniem, a w powietrzu pojawia się dym, jest to jasny znak, że komin wymaga naprawy. W takich sytuacjach najlepsze rozwiązanie to frezowanie komina Olsztyn, które zapewni domownikom bezpieczeństwo i pozwoli uniknąć strat materialnych oraz konsekwencji prawnych związanych z nieszczelnym przewodem kominowym.

Frezowanie komina powinno być wykonywane przez profesjonalistów posiadających stosowne uprawnienia, dlatego usługi frezowania najlepiej zlecać wyspecjalizowanej firmie, która dzięki doświadczeniu i umiejętnościom pracowników szybko upora się z nieszczelnością i powstałymi uszkodzeniami.